UE przyjrzy się Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Komisja Europejska ogłosiła swoje wątpliwości w sprawie zbierania przez firmę Google dużej ilości danych dotyczących użytkowników. Grupa zajmująca się ochroną danych osobowych przesłała do Google list, w którym prosi o wyjaśnienie sytuacji.

Google ogłosiło w marcu tego roku nową politykę prywatności, która między innymi zakłada, że logi serwerów będą pozbawiane danych o użytkownikach po 18-24 miesiącach. Wcześniej Google nie określało, po jakim czasie kasuje te dane. Największe obawy Komisji budzi jednak fakt, jakie informacje są zbierane, a nie po jakim czasie firma usuwa je z serwerów.

Przedstawiciele Google obiecali odpowiedzieć na te zapytania przed kolejnym spotkaniem grupy. Peter Fleischer, prawnik Google zajmujący się prywatnością użytkowników, ogłosił, że firma będzie dążyć do porozumienia w tej sprawie, podkreślił jednak, że istotne jest zachowanie balansu pomiędzy prywatnością a koniecznością walki z nadużyciami i oszustwami.

Kolejne spotkanie unijnej grupy zapowiadane jest na połowę czerwca, wtedy możemy spodziewać się dalszych informacji w tej sprawie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję