Google pomoże: Launchpad Accelerator otwiera się na polskie startupy

Google pomoże: Launchpad Accelerator otwiera się na polskie startupy

02.03.2017 10:19

Jeśli próbujecie rozwijać innowacyjny biznes w dziedzinie ITczy telekomunikacji, waszym korporacyjnym sponsorem może zostaćteraz samo Google. Uruchomiony w 2015 roku program LaunchpadAccelerator, początkowo adresowany do krajów Azji i AmerykiŁacińskiej, otwiera się na nowe terytoria – i tak, jest wśródnich Polska.

Niewiele jest firm, które mogłyby dorównać zasięgowi izasobom Google’a, a teraz te zasoby mogą zostać za darmoudostępnione wszystkim tym, którzy chcą poprzez informatykęrozwiązać realne problemy swojego miasta, regionu czy kraju. Firmaz Mountain View chce pomóc w przekształceniu walczących oprzetrwanie startupom w rentowne przedsiębiorstwa. Ci, którzy sięzakwalifikują do pomocy w ramach programu Launchpad Acceleratorotrzymają m.in.:

  • możliwość pracy przez pół roku w Google
  • dwa tygodnie w pełni opłaconego szkolenia w centrali firmy wMountain View
  • darmowe wsparcie, bez przejęcia udziałów w startupie
  • dostęp do inżynierów, zasobów i mentorów Google’a
  • możliwość darmowego wykorzystania produktów Google’a
  • okazje marketingowe i sprzedażowe.

Na nowy cykl szkoleniowy mogą teraz zapisywać się startupy zEuropy Środkowo-Wschodniej – z Polski, Węgier i Czech, orazAfryki – Kenii, Nigerii i Republiki Południowej Afryki. Zgłoszeniabędą przyjmowane do 24 kwietnia. Szkolenia rozpoczną się 17lipca. Więcej informacji znajdziecie na stronie Launchpad Acceleratora.

Oczywiście Google nie daje gwarancji, że przyjmie wszystkich,wręcz przeciwnie, konkurencja może być spora. W programieuczestniczą też startupy z Indii, Indonezji, Tajlandii, Wietnamu,Malezji, Filipin, Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii i Meksyku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)