Asystent Google Now trafia do stabilnej wersji przeglądarki Google Chrome

Asystent Google Now trafia do stabilnej wersji przeglądarki Google Chrome

Asystent Google Now trafia do stabilnej wersji przeglądarki Google Chrome
Redakcja
25.03.2014 00:08, aktualizacja: 25.03.2014 12:11

Kiedy w połowie 2012 roku smartfon Galaxy Nexus otrzymał najnowszą wersję Androida i został wyposażony w podręcznego asystenta o nazwie Google Now jego funkcjonalność nie była zbyt wielka. Od tego wiele się jednak zmieniło i teraz funkcja ta spisuje się nie tylko lepiej, ale i znacznie efektywniej nie angażując aż takiej ilości energii. Od dawna mówiło się także o Google Now w wersji dla tradycyjnych komputerów, bo to pozwoliłoby przecież na jeszcze większą integrację i synchronizację danych. Wygląda na to, że w końcu naszedł odpowiedni moment, bo asystent powoli zaczyna trafiać do użytkowników stabilnego wydania przeglądarki Google Chrome.

350048451620464577

Co znajdziemy w powiadomieniach Google Now na pulpicie? W zasadzie to, na co sami pozwolimy i co uruchomimy. Domyślne kliknięcie w nową ikonę, jaka pojawia się w zasobniku systemowym wyświetla informacje dotyczące pogody w naszym regionie. Możliwe jest chociażby wyświetlanie powiadomień o nowej poczcie na naszej skrzynce GMail (po aktywacji tej opcji w ustawieniach samej skrzynki), czy też przypominania o zbliżających się wydarzeniach zapisanych w kalendarzu. Lista aplikacji jest spora i rozciąga się poprzez usługi Google takie jak Keep, sieć Google+ czy dysk oferowanych przez firmę, aż po zewnętrzne dodatki instalowane do przeglądarki. Póki co sama funkcjonalność nie jest jednak zbyt duża, niemniej znacznie rośnie gdy skorzystamy w Google Now w naszym urządzeniu mobilnym z Androidem.

Wtedy informacje mogą dotyczyć wielu lokalizacji jednocześnie i zawierać dane o czasie dojazdu podobnie jak ma to miejsce właśnie w wypadku odsłony mobilnej. Asystent może być przydatny, może też przeszkadzać, ale w takim przypadku wystarczy skorzystać z funkcji „nie przeszkadzać”, która wyciszy powiadomienia na określony czas lub do odwołania. Usługa nie musi być jeszcze widoczna u wszystkich użytkowników. Będzie się ona pojawiać stopniowo w najbliższym czasie. Aby z niej skorzystać musimy zalogować się bezpośrednio w Chrome do konta Google jakie chcemy z nim powiązać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)