r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

UOKiK: Jest zgoda na przejęcie Aster przez UPC

Strona główna Aktualności

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie pod pewnymi warunkami sieci Aster przez UPC.

Chęć przejęcia Aster przez UPC została zgłoszona do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w grudniu 2010 roku. Urząd wszczął postępowanie antymonopolowe, by ustalić, czy transakcja nie zagraża konkurencji i interesom klientów. Okazało się, że w dwóch miastach - Krakowie i Warszawie - połączenie Aster i UPC doprowadziłoby do powstania monopolu. Ustawa antymonopolowa zakłada bowiem, ze udział w rynku nie powinien przekroczyć 40%, a w Warszawie i Krakowie wartości te zostałyby przekroczone. UOKiK zgodził się więc na transakcję pod warunkiem, że UPC odsprzeda w tych dwóch miastach część sieci należącą do Aster. UPC ma na to 18 miesięcy. Ponadto sieć musi zapewnić ciągłość działania usług, z których korzystają obecni klienci Aster. UPC zaakceptowało już warunki UOKiK.

Liberty Global, właściciel UPC Polska, zapłaci za Aster 870 milionów złotych. Przejmie także wszystkie długi Aster szacowane na około 1,53 miliarda złotych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.