Uber wjeżdża do Katowic i Łodzi. Polska wyrasta na wielki rynek współdzielonej gospodarki

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Pomimo braku regulacji współdzielonej gospodarki (a może właśnie dzięki temu), Uber wjechał właśnie do kolejnych polskich miast. Od dzisiaj przywołać auto za pomocą aplikacji będzie można w Katowicach i Łodzi. Dodatkowo ogłasza specjalną letnią promocję, która odczuwalnie zniża ceny przejazdów w całej Polsce.

Katowice to oczywiście znacznie więcej, niż same Katowice, więc pewnie jeśli zamówicie kurs do Gliwic czy Bytomia, kierowca weźmie Was bez problemu. Gorzej może być z powrotem, ale jak zapowiada operator tej transportowej usługi, już wkrótce Uberem ma być pokryta cała konurbacja śląska. W wypadku Łodzi na razie takich planów rozszerzenia na okolice niestety nie ma.

Nowi użytkownicy z Katowic i Łodzi mogą za to wypróbować sobie darmowe przejazdy, wpisując kod promocyjny UberDlaCiebie. Po jego wpisaniu, dostaną 50 zł na skorzystanie z Ubera. To całkiem sporo, tym bardziej, że właśnie rusza letnia promocja: za rozpoczęcie kursu zapłaci się 4 zł, za przejechany kilometr 1,3 zł, a za minutę jazdy 25 gr. Minimalna cena kursu to 8 zł. Kierowcy nie będą poszkodowani – promocja opłacana jest przez operatora, ich zarobki nie ulegną zmianie.

Przy okazji Uber przedstawił informacje o stanie swoich działań w Polsce. Usługa w naszym kraju ma już ponad 300 000 użytkowników, z których większość to osoby młode, poniżej 30. roku życia. Wolą zamawiać auta za pomocą aplikacji ze względu na wygodę, przejrzystość cenową (włącznie z możliwością pobrania faktury za przejazd) i poczucie bezpieczeństwa.

Już dziś Polska stała się największym rynkiem Ubera na terenie Unii Europejskiej, zaraz po Wielkiej Brytanii i Francji – warto jednak podkreślić, że wszystko to przebiega z bezprecedensowym tempem wzrostu, szybciej niż w Londynie, Paryżu, Amsterdamie czy Sztokholmie. Zainteresowanie nie maleje, jeszcze przed uruchomieniem usługi w dwóch nowych miastach użytkownicy z Katowic chcieli zamówić przejazdy ponad 17 tysięcy razy, a z Łodzi – blisko 16 tysięcy razy. W tym roku ma więc dojść do listy obsługa kolejnego polskiego miasta.

Uber podkreśla swój pozytywny wpływ na rynek usług transportowych, potwierdzony oświadczeniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Efektywne wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych pozwoliło na zwiększenie efektywności wykorzystania pojazdów i pozwoliło zaoferować konsumentom funkcje wcześniej na rynku niedostępne.

© dobreprogramy

Komentarze