reklama

Uber wjeżdża do Katowic i Łodzi. Polska wyrasta na wielki rynek współdzielonej gospodarki

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Pomimo braku regulacji współdzielonej gospodarki (a może właśnie dzięki temu), Uber wjechał właśnie do kolejnych polskich miast. Od dzisiaj przywołać auto za pomocą aplikacji będzie można w Katowicach i Łodzi. Dodatkowo ogłasza specjalną letnią promocję, która odczuwalnie zniża ceny przejazdów w całej Polsce.

Katowice to oczywiście znacznie więcej, niż same Katowice, więc pewnie jeśli zamówicie kurs do Gliwic czy Bytomia, kierowca weźmie Was bez problemu. Gorzej może być z powrotem, ale jak zapowiada operator tej transportowej usługi, już wkrótce Uberem ma być pokryta cała konurbacja śląska. W wypadku Łodzi na razie takich planów rozszerzenia na okolice niestety nie ma.

Nowi użytkownicy z Katowic i Łodzi mogą za to wypróbować sobie darmowe przejazdy, wpisując kod promocyjny UberDlaCiebie. Po jego wpisaniu, dostaną 50 zł na skorzystanie z Ubera. To całkiem sporo, tym bardziej, że właśnie rusza letnia promocja: za rozpoczęcie kursu zapłaci się 4 zł, za przejechany kilometr 1,3 zł, a za minutę jazdy 25 gr. Minimalna cena kursu to 8 zł. Kierowcy nie będą poszkodowani – promocja opłacana jest przez operatora, ich zarobki nie ulegną zmianie.

Przy okazji Uber przedstawił informacje o stanie swoich działań w Polsce. Usługa w naszym kraju ma już ponad 300 000 użytkowników, z których większość to osoby młode, poniżej 30. roku życia. Wolą zamawiać auta za pomocą aplikacji ze względu na wygodę, przejrzystość cenową (włącznie z możliwością pobrania faktury za przejazd) i poczucie bezpieczeństwa.

Już dziś Polska stała się największym rynkiem Ubera na terenie Unii Europejskiej, zaraz po Wielkiej Brytanii i Francji – warto jednak podkreślić, że wszystko to przebiega z bezprecedensowym tempem wzrostu, szybciej niż w Londynie, Paryżu, Amsterdamie czy Sztokholmie. Zainteresowanie nie maleje, jeszcze przed uruchomieniem usługi w dwóch nowych miastach użytkownicy z Katowic chcieli zamówić przejazdy ponad 17 tysięcy razy, a z Łodzi – blisko 16 tysięcy razy. W tym roku ma więc dojść do listy obsługa kolejnego polskiego miasta.

Uber podkreśla swój pozytywny wpływ na rynek usług transportowych, potwierdzony oświadczeniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Efektywne wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych pozwoliło na zwiększenie efektywności wykorzystania pojazdów i pozwoliło zaoferować konsumentom funkcje wcześniej na rynku niedostępne.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić