W sierpniu informowaliśmy Was o uruchomieniu kontrowersyjnej usługi taksówkarskiej Uber na terenie Warszawy. Teraz Uber został prawnie zakazany na terenie Niemiec. Sąd z siedzibą we Frankfurcie orzekł, że Uber nie posiada zezwoleń niezbędnych do komercyjnego transportu.

bEUogwvF
350111957627660225

Orzeczenie sądu zostało wydane już w zeszłym tygodniu, jednak dopiero wczoraj zdecydowano się podać je do wiadomości publicznej. Usługa została zakazana, ponieważ oferuje ona transport pasażerów przez osoby nieprzeszkolone i nieposiadające odpowiednich uprawnień. Dodatkowo samochody kierowców tej korporacji nie są dostosowane do przewozu komercyjnego. Uber nie zgadza się z nim i, zgodnie ze słowami rzecznika firmy, już teraz zapowiada odwołanie się od decyzji sądu we Frankfurcie.

Usługa była dostępna w Niemczech już od 2013 roku, jednak do czasu wydania orzeczenia przez sąd, została już zakazana w kilku niemieckich miastach, między innymi w stolicy kraju. Podobny los spotkał usługę także w Belgii, istnieją także duże szanse, iż zostanie ona zdelegalizowana we Francji. Nie przeszkadza to jednak Uberowi informować na swojej stronie o możliwości korzystania z jego transportu w tych krajach.

bEUogwvH

Jeżeli Uber nie zastosuje się do zakazu niemieckiego sądu, zostanie zmuszony do zapłacenia grzywny w wysokości 250 000 euro, czyli około 1,04 miliona złotych. Pozostaje czekać czy w naszym kraju Uber nie znajdzie się w podobnym położeniu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (3)
bEUogwwD