Taxify – europejska konkurencja dla Ubera wjeżdża do Polski (aktualizacja)

Taxify – europejska konkurencja dla Ubera wjeżdża do Polski (aktualizacja)

Taxify – europejska konkurencja dla Ubera wjeżdża do Polski (aktualizacja)
07.11.2016 14:27, aktualizacja: 08.11.2016 09:47

Aktualizacja Taxify startuje na polskim rynku (zaczynając od Warszawy) 18 listopada br.

Od wejścia Ubera na polski rynek minęły już niemal trzy lata. W tym czasie zdecydowanie więcej robiło się, by na różnych polach zaszkodzić firmie lub jej kierowcom, niż w celu zorganizowania rodzimej konkurencji. Powstały co prawda niezłe aplikacje służące do zamawiania taksówek, które jednak niewiele mają wspólnego z przejazdami współdzielonymi.

Sprawniejsi okazują się w tej kwestii Estończycy. W 2013 roku założona została tam firma Taxify. Za pośrednictwem tej usługi można zamówić nie tylko niezależnego kierowcę, ale także taksówkę. Możliwość wyboru pomiędzy różnymi usługodawcami jest świetnym pomysłem, a usługa prężnie się rozwija: rok po debiucie ruszyła na podbój poza Estonię, a dziś w końcu trafiła do Polski.

A konkretniej do Warszawy. Aplikacja Taxify nie różni się zasadniczo od tego, co oferuje Uber: możliwe jest zamówienie przejazdu poprzez oznaczenie miejsca na mapie za pomocą pinezki, dostęp do informacji o przejeździe czy kierowcy. Wielu użytkowników doceni przejrzysty system wyceny przejazdu – Taxify nie stosuje kontrowersyjnych w przypadku Ubera mnożników.

350190846681180097

Taxify oferuje możliwość bezgotówkowego opłacenia przejazdu, dzięki wprowadzeniu do aplikacji danych karty płatniczej, wysyłkę rachunku na adres mailowy, a także dostosowanie klasy samochodu do budżetu. Można się spodziewać, że po pierwszych pilotażowych miesiącach w Warszawie, Taxify rozszerzy swoją działalność na inne polskie miasta.

Czy Taxify może stanowić rzeczywistą konkurencję dla Ubera? Wiele wskazuje na to, że tak: Estończycy mają przewagę na co najmniej dwóch polach: usługodawcą mogą być także taksówkarze, co może być korzystne dla użytkownika w związku z większą liczbą kierowców. Zaletę stanowi też systemem naliczania opłat pozbawiony mnożników windowanych ze względu na część miasta.

Aplikacje Taxify na Androida, iOS-a i mobilnego Windowsa, można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)