Taxify – europejska konkurencja dla Ubera wjeżdża do Polski (aktualizacja)

Taxify – europejska konkurencja dla Ubera wjeżdża do Polski (aktualizacja)

07.11.2016 14:27, aktual.: 08.11.2016 09:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualizacja Taxify startuje na polskim rynku (zaczynając od Warszawy) 18 listopada br.

Od wejścia Ubera na polski rynek minęły już niemal trzy lata. W tym czasie zdecydowanie więcej robiło się, by na różnych polach zaszkodzić firmie lub jej kierowcom, niż w celu zorganizowania rodzimej konkurencji. Powstały co prawda niezłe aplikacje służące do zamawiania taksówek, które jednak niewiele mają wspólnego z przejazdami współdzielonymi.

Sprawniejsi okazują się w tej kwestii Estończycy. W 2013 roku założona została tam firma Taxify. Za pośrednictwem tej usługi można zamówić nie tylko niezależnego kierowcę, ale także taksówkę. Możliwość wyboru pomiędzy różnymi usługodawcami jest świetnym pomysłem, a usługa prężnie się rozwija: rok po debiucie ruszyła na podbój poza Estonię, a dziś w końcu trafiła do Polski.

A konkretniej do Warszawy. Aplikacja Taxify nie różni się zasadniczo od tego, co oferuje Uber: możliwe jest zamówienie przejazdu poprzez oznaczenie miejsca na mapie za pomocą pinezki, dostęp do informacji o przejeździe czy kierowcy. Wielu użytkowników doceni przejrzysty system wyceny przejazdu – Taxify nie stosuje kontrowersyjnych w przypadku Ubera mnożników.

Obraz

Taxify oferuje możliwość bezgotówkowego opłacenia przejazdu, dzięki wprowadzeniu do aplikacji danych karty płatniczej, wysyłkę rachunku na adres mailowy, a także dostosowanie klasy samochodu do budżetu. Można się spodziewać, że po pierwszych pilotażowych miesiącach w Warszawie, Taxify rozszerzy swoją działalność na inne polskie miasta.

Czy Taxify może stanowić rzeczywistą konkurencję dla Ubera? Wiele wskazuje na to, że tak: Estończycy mają przewagę na co najmniej dwóch polach: usługodawcą mogą być także taksówkarze, co może być korzystne dla użytkownika w związku z większą liczbą kierowców. Zaletę stanowi też systemem naliczania opłat pozbawiony mnożników windowanych ze względu na część miasta.

Aplikacje Taxify na Androida, iOS-a i mobilnego Windowsa, można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)