Ubuntu Gutsy Gibbon w październiku

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec kwietnia ukazało się Ubuntu Feisty Fawn, a tymczasem jego twórcy już pracują nad kolejnym wydaniem. Wczoraj ukazało się pierwsze testowe, niestabilne wydanie o nazwie Tribe 1.

Tribe 1 nie nadaje się jeszcze do normalnej pracy, ale dobrze pokazuje rozwój prac nad systemem. Dystrybucja działa pod kontrolą jądra 2.6.22-rc3 z wieloma modyfikacjami, dotyczącymi poboru energii, wirtualizacji i sterowników.

Nowe jądro ma lepiej zarządzać poborem energii, co jest szczególnie istotne dla posiadaczy laptopów, poprawiono wsparcie dla urządzeń flash (UBI), takich jak pamięci USB, dzięki czemu będą one działać lepiej i szybciej. Trwają także prace nad wirtualizacją (KVM), pojawiło się także sporo nowych sterowników, w tym także dla bezprzewodowych kart sieciowych.

Gutsy Gibbon to także testowa wersja GNOME 2.19.2, lepszy system obsługi i zgłaszania błędów, nowe narzędzie do konfiguracji serwera grafiki X.org i nowa wyszukiwarka kodeków. Trwa także proces aktualizacji pakietów z dystrybucji Debian, który planowo ma zakończyć się do 21 czerwca.

Szczegółowe informacje na temat nowego testowego Ubuntu znaleźć można na stronie twórców, przypominamy jednak, że jest to wczesna wersja rozwojowa i nie nadaje się do normalnej pracy.

© dobreprogramy