Ubuntu najlepszą dystrybucją desktopową

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis InformationWeek pokusił się o przygotowanie interesującego porównania siedmiu dystrybucji Linuksa pod kątem ich zastosowań w charakterze stacji roboczych. Przetestowano openSUSE, Ubuntu 8.04, PCLinuxOS, Mandriva Linux One, Fedora, SimplyMEPIS oraz CentOS 5.1 - wszystkie dystrybucje wypadły nieźle i każda z nich miała przynajmniej jedną naprawdę wyjątkową cechę.

Zwycięzcą rankingu okazał się Ubuntu 8.04. Według autorów najlepiej nadaje się do roli stacji roboczej z wielu powodów - między innymi dlatego, że działa bezproblemowo na największej gamie sprzętu i zapewnia najwięcej elementów funkcjonalnych atrakcyjnych zarówno dla doświadczonych użytkowników Linuksa, jak i dla tych, którzy dopiero przesiadają się z Windows. Autorzy publikacji pokusili się o szczegółowy opis wad i zalet każdej z dystrybucji, łatwo więc zweryfikować która może okazać się najbardziej odpowiednia do konkretnych potrzeb.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi