r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ugoda patentowa Apple i Burst.com

Strona główna Aktualności

O autorze

Po ponad rocznych negocjacjach firmy Burst.com i Apple doszły do porozumienia w sprawie umowy patentowej. W kwietniu 2006 roku Burst.com oskarżył Apple o łamanie swojego patentu. Chodziło o technologię dostarczania muzyki i obrazu przez internet szybciej, niż w czasie rzeczywistym ("the delivery of music or video over the Internet 'faster than real-time'"), czyli technologie strumieniowania multimediów w sieci (związane z DVR). Zdaniem Burst.com Apple stosuje opatentowane technologie w odtwarzaczu iPod, iTunes i QuickTime.

Korporacje zgodziły się na jednorazową opłatę licencyjną wysokości 10 milionów dolarów, którą Apple zapłaci Burst.com. Nie jest to jedyny patent w dziedzinie DVR, którego właścicielem jest Burst.com, jednak prasa wyraźnie zaznacza, że Burst.com nie zamierza wnosić kolejnych pozwów przeciwko Apple za stosowanie swoich opatentowanych technologii.

Podobne oskarżenie zostało wniesione przeciwko firmie Microsoft w roku 2002. Sprawa zakończyła się w 2005 roku, kiedy firmy zawarły ugodę na 60 milionów USD, które miał zapłacić gigant z Redmond za stosowanie technologii należących do Burst.com.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów