Universal obniży ceny płyt CD z muzyką

Strona główna Aktualności

O autorze

Jednym z powodów popularności piractwa fonograficznego są ceny oryginalnych płyt CD z muzyką. By zapobiec nielegalnemu jej pobieraniu z sieci, Universal planuje zmniejszenie cen na produkowane przez siebie płyty. Czy inni przedstawiciele przemysłu muzycznego podążą tym śladem ?

Ponieważ około 30 proc. płyt muzycznych Universalu sprzedaje się w Stanach Zjednoczonych, tamten rynek wydaje się najlepszym na rozpoczęcie tego rodzaju promocji. Przedstawiciele liczą, że obniżki cen pozwolą zachęcić klientów do powrotu do sklepów i odejścia od komputerów podłączonych do sieci P2P.

A teraz to, co najważniejsze, czyli ceny. Universal będzie kusić do zakupu płyt, których ceny osiągną poziom około 13 dolarów za nagrania takich artystów jak Blink 182, Bon Jovi, Mariah Carey, Sheryl Crow, Eminem, czy też nieco "starszych" wykonawców jak szwedzka ABBA czy James Brown. Spadek cen ma wynieść około 35 proc. Czy to wystarczy?

Akcja rusza w czwartym kwartale 2003 roku. Czy podobne działania Universal podejmie w Europie, jak na razie nie wiadomo.

© dobreprogramy
s