Upgrade do Windows 7 "E" będzie, ale później

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Planom wydania specjalnej, "europejskiej" wersji systemu Windows 7 pozbawionej przeglądarki internetowej od początku towarzyszyły spore emocje. Gdy dodatkowo pojawiła się informacja, że skutkiem tej decyzji będzie brak możliwości uaktualnienia systemu "w miejscu" z Windows Vista, zdenerwowanie było naprawdę spore.

Okazuje się jednak, że przekazana początkowo informacja była nieścisła. Faktycznie uaktualnienie w miejscu będzie niedostępne z powodu niekompatybilności systemów z przeglądarką i bez, ale tylko do czasu. Microsoft pracuje bowiem nad tym, by upgrade bez konieczności czystej instalacji jednak umożliwić. Być może nastąpi to już kilka tygodni po premierze Windows 7 22 października - specjalna obniżka ceny pełnej wersji systemu tak, by można było ją w Europie kupić po cenie uaktualnienia kończy się 31 grudnia, więc prawdopodobne jest, że do tej pory będzie już jakaś alternatywa.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi