r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ustawka 1.7.1

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ustawka - karcianka z klimatem to rodzima produkcja osadzona w scenerii blokowisk przedstawiająca walki kiboli i innych chuliganów. Choć mechanizm rozgrywki nie wykracza zbyt mocno poza znane z gatunku standardy, to dzięki specyficznemu klimatowi oraz dużej dawce humoru Ustawka wyróżnia się na ich tle.

W zasady gry wprowadza nas obszerny i dobrze przygotowany poradnik. Możemy go pominąć, aby później w dowolnym momencie wrócić. Przygodę z Ustawką powinniśmy zacząć od złożenia własnej talii. Na początku ilość kart jest mocno ograniczona, a nowe odblokowujemy wraz z awansem na wyższe poziomy. Konstruowanie zbioru nie odbiega od znanych z innych tego typu gier rozwiązań. O tym, ile kart może się w nim znaleźć oraz innych, ważnych dla rozgrywki aspektach dowiemy się ze wspomnianego już poradnika.

Ciekawie prezentuje się również system walki. Otrzymujemy w nim dwie strefy, po dwa poziomy każda. W przypisanych sobie obszarach gracze umieszczają karty. Naszym celem jest pozbawienie przeciwnika wszystkich punktów życia, tutaj określonych jako morale. W tym celu musimy zwalczać jego jednostki, bądź też przenosić nasze do jego strefy. Za każdą jednostkę w pierwszym rzędzie traci on jeden punkt, w drugim zaś dwa punkty. Po zejściu do zera - wygrywamy.

Ustawka bardzo ciekawie łączy znane rozwiązania z klimatem ulicznych walk. Pełno w niej humoru i specyficznych rozwiązań. Dodatkowo gra dostępna jest za darmo, a dzięki sporej ilości graczy bez problemu trafimy na rywala z porównywalnym do naszego poziomem umiejętności.

.
© dobreprogramy
reklama

Publikacje powiązane

Asphalt 8: Airborne oraz Ustawka (PC!) na weekend

28
15.08.2015  •  Rafał Szramowiat

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy tym razem aż 2 pozycje - Asphalt 8: Airborne – widowiskowe wyścigi w świetnej oprawie audiowizualnej oraz Ustawkę - rodzimą karciankę z klimatem osadzoną w scenerii blokowisk, która przedstawia walki kiboli i innych chuliganów. Ustawka jest co prawda grą polecaną przez nas kilka tygodni temu lecz jedynie w wersji mobilnej, dziś prezentujemy ją na komputery PC z systemem Windows! Tymczasem Asphalt 8: Airborne przeznaczony jest na urządzenia mobilne z systemem Android, iOS oraz Windows Phone. Asphalt 8: Airborne najlepiej opisać…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
stan55   10 #4 04.09.2015 16:12

@dp_reader (niezalogowany): człowieku nie kpij sobie, na swoim komputerze wykonuję operacje bankowe i nie życzę sobie niespodzianek

saturno   12 #3 16.08.2015 18:33

Bardzo specyficzna gra.
Niestety nie moje klimaty :-{

  #2 16.08.2015 00:18

@stan55: Kaspersky krzyczy tak na połowę internetu. Niezasadnie.

stan55   10 #1 15.08.2015 18:18

Kaspersky krzyczy że strona jest siedziba wszelkiego komputerowego zła

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial