V-Ray for Maya V-Ray for Maya 3.40.06

Strona główna Windows Grafika Dodatki do programów graficznych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

V-Ray for Maya to świetny, fotorealistyczny renderer i wtyczka do programu Autodesk Maya. V-Ray wykorzystuje śledzenie promieni i odtwarza fizycznie poprawne oświetlenie sceny.

V-Ray for Maya został wyposażony różne typy kamer, w tym w kamery ortograficzne, stereoskopowe i sferyczne, dzięki którym można przygotować obrazy dla gogli VR. Podczas renderowania scen krajobrazowych V-Ray pozwala kontrolować wiele parametrów środowiska, w tym barwę mgły lub smogu, a przy renderowaniu postaci doskonale odtwarza futra i włosy. Nie zabrakło SSS (Subsurface Scattering), renderowanego z użyciem śledzenia promieni.

V-Ray może także dodawać realistyczne efekty soczewkowe i pozwala na zaawansowaną kontrolę barw na renderowanym obrazie – balans bieli, kontrast, odcień i nasycenie. Przy odwzorowaniu barw może korzystać z profili ICC, LUT i OpenColorIO.

Wersję demonstracyjną renderera można pobrać po rejestracji na forum. V-Ray for Maya działa z Mayą w wersjach 2016.5, 2016, 2015 i 2014, ale wciąż są dostępne starsze wersje. V-Ray 3.40 obsługuje warstwy i narzędzia animacji wprowadzone w Mayi 2016.5, można też renderować obraz bezpośrednio w widoku roboczym programu.

Wersja demonstracyjna V-Raya ma ograniczenia: pozwala renderować maksymalnie 5 źródeł światła i 200 obiektów w scenie, a także nie pozwala korzystać z renderowania rozproszonego. Na obrazie o rozdzielczości 600×450 pikseli znajdzie się znak wodny, a ustawienia renderera będą raz na kilka uruchomień czyszczone.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!