reklama

Valve wspiera niezależnych twórców gier, wyda dzieła finalistów IGF'13

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Independent Games Festival to cykliczna impreza odbywająca się w USA podczas Game Developers Conference (na najbliższą edycję chętni zapraszani są do San Francisco), a mająca na celu promowanie niezależnych twórców gier oraz ich dzieł. W przyszłym roku po raz 15 będzie można liczyć na interesujące sesje na temat wszystkiego, co mieści się w kategorii „Indie”, no i naturalnie całą masę ciekawych projektów, stających w szranki po nagrody. Po pierwsze zgarnąć można niemałą gotówkę, a po drugie Valve zaoferowało finalistom IGF 2013 dystrybucję ich gier na Steam.

Twórcy znanej platformy cyfrowej dystrybucji wyraźnie coraz bardziej otwierają się na mniejsze studia — najpierw „inkubator” Steam Greenlight, a teraz taka forma współpracy dla najlepszych. Finaliści każdej z ośmiu podstawowych kategorii nie będą musieli martwić się o dotarcie ze swoją produkcją do szerszego grona graczy, o ile oczywiście przystaną na propozycję Valve, która absolutnie nie jest nikomu narzucana. Warto przypomnieć, że to podczas Independent Games Festival odkryto takie „perełki” jak Braid, Darwinia, Limbo, World of Goo, Spelunky, Minecraft czy Fez.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama