Valve zaatakuje Linuksa dopiero w lutym

Strona główna Aktualności

O autorze

Valve, właściciel platformy Steam, szykuje się do wydania klienta Steam i gier opartych na autorskim silniku Source dla Linuksa. Prace idą pełną parą, ale wygląda na to, że przed końcem roku się nie uda.

Już wkrótce powinniśmy zobaczyć wersje testowe Steam i gry Left 4 Dead 2 dla Linuksa. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Valve już od dłuższego czasu prezentuje partnerom klienta swojej platformy dystrybucji cyfrowej, L4D2 też ma się na tej platformie nie najgorzej — świetnie działa na kartach NVIDII na jej sterownikach, zaś dzięki otwartoźrodłowym sterownikom Mesa gra, ruszyła na kartach Intela.

Prawdopodobnie jednak Valve nie wyrobi się przed końcem roku i w pełni funkcjonalne produkty zobaczymy dopiero w lutym przyszłego roku. Do tego czasu powinno poszerzyć się również portfolio gier — zagramy więc na Linuksie w natywnego Half-Life 2, Counter-Strike: Global Offensive czy dostępną w modelu free-to-play Team Fortress 2. Na razie nie wiadomo jakie dystrybucje, poza Ubuntu, Valve będzie oficjalnie wspierać.

© dobreprogramy

Komentarze