Valve bezpłatnie udostępnia projekty Steam Controllera społeczności

Valve bezpłatnie udostępnia projekty Steam Controllera społeczności

Valve bezpłatnie udostępnia projekty Steam Controllera społeczności
25.03.2016 12:39

Zaprezentowany pod koniec zeszłego roku Steam Controller, mimo że całkiem mocno zrewidował koncepcję pada, co wymagało od graczy pewnej zmiany przyzwyczajeń, okazał się sukcesem. Szeroka kompatybilność czy ciekawy pomysł na wykorzystanie gładzików, wkrótce może zostać jeszcze bardziej rozbudowany przez społeczność.

Wszystko to za sprawą ogłoszonej właśnie stron społeczności. Całość została udostępniona na licencji Creative Commons, przez co użytkownicy mogą dowolnie modyfikować oryginalny projekt kontrolera.

Obraz

Samo jego wykorzystanie ma się jednak ograniczać do własnych potrzeb. Jeżeli ktoś swoją odświeżoną wersję Steam Controllera zechce sprzedawać, wówczas konieczna będzie współpraca z Valvem, a w praktyce zapewnienie korporacji odpowiednich udziałów w przedsięwzięciu.

Ponadto, aby ułatwić chętnym modyfikowanie, Valve udostępniło kilka wariantów konstrukcji kontrolera różniących się projektem kieszeni na adapter. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność drukarek 3D i taniejące koszty ich eksploatacji, można zakładać, że wkrótce, mimo pewnych licencyjnych ograniczeń, Steam Controller trafi wkrótce do sklepów w ogromnej gamie rozmaitych wariacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)