VinylStudio 9.0.9

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VinylStudio to w pełni funkcjonalne narzędzie, służące do kompleksowego przetwarzania dźwięku analogowego do postaci cyfrowej. Przy jego użyciu z powodzeniem przekonwertujemy nagrania z kaset magnetofonowych lub płyt winylowych do plików w formacie AIFF, FLAC, MP3, OGG lub WAV.

Program wyposażony został we wszystkie niezbędne funkcje pozwalające nie tylko przechwycić i zapisać sygnał audio, ale również podzielić nagraną ścieżkę dźwiękową na części oraz usunąć z niej wszystkie niechciane odgłosy. Do dyspozycji użytkownika poza rejestratorem audio oddano wbudowany edytor do podziału nagrania na pojedyncze utwory oraz narzędzie do "oczyszczania" dźwięku z wszelakiego rodzaju pisków, szumów i trzasków.

Zaletą VinylStudio jest prosta obsługa oraz bogata funkcjonalność, na którą składa się także możliwość konfiguracji wielu atrybutów przetwarzanych materiałów, automatycznego kreowania albumów na podstawie zdefiniowanych przez użytkownika danych, wypalania przetworzonych utworów na płyty CD (obsługiwane typy kompilacji to Audio CD oraz nośniki CD lub DVD z plikami MP3) i przesyłania nagrań do przenośnych odtwarzaczy. Narzędzie wyposażone zostało również w edytor tagów z funkcją pobierania informacji z internetowych baz danych - TrackType, Music Brainz, Discogs oraz Amazon.

Uwaga!

  1. Wersja testowa programu nie posiada ograniczeń czasowych ani funkcjonalności, jednak pozwala na przetworzenie maksymalnie 5 albumów.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
AudiofilPC   8 #5 06.11.2016 17:03

@Shaki81: Czy można prosić o więcej informacji? Jakiego typu są te problemy?

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #4 21.07.2016 22:24

Program świetnie radzi sobie z wszelkimi urządzeniami analogowymi podłączanymi do komputera, co w przypadku konkurencyjnych rozwiązań nie jest takie oczywiste.

  #3 30.03.2016 12:35

Polecam ClickRepair i DeNoise z http://www.clickrepair.net/

  #2 13.10.2014 11:45

marek 2010 : Masz rację, sam korzystam z Audacity z dodatkowymi filtrami - mogę tym zestawem robić z dźwiękiem dosłownie wszystko - choć wymaga to pewnej pracy i wiedzy - ale jak ktoś lubi - a akurat lubię dłubać przy dźwięku ;-)
A jeżeli chodzi o proste zgrywanie - to większości userów wystarczy standardowa apka która jest przy większości kart dźwiękowych ....
Zresztą - trzaski z płyty - uważam za fajne - przy konwertowaniu nie usuwam trzasków - ma to swój smaczek jak słucham sobie takiego cyfrowego analoga ;-)

Autor edytował komentarz.
  #1 23.08.2014 20:11

Chętnie użyłbym program o tej strukturze,ponieważ mam dużo materiału analogowego.Jednak dla mnie ten program za cenę powyżej 100zł już odpada.Co jest najważniejsze w obróbce analogowej,to destrukcja szumów np; z taśmy magnetofonowej, lub trzasków z płyty winylowej także innych emisyjnych przydźwięków...mam na myśli radio.To wszystko idzie zrobić znanymi darmowymi programami.Czyli przechwycenie dźwięku - konfiguracja karty i obróbka za pomocą filtrów.Choćby Audacity..nie tylko on - dzięki grafice sinusoidy pozwala mając trochę sprytu przerobić także analog mono na cyfrowy stereo.Mówiąc krótko_ rozszerzenie bazy odsłuchu z wyczuwalnym przeniesieniem niektórych instrumentów muzycznych.Dźwięk przecież nas otacza,a nikt nie będzie dochodzić z jakiego kierunku perkusista siedział w sesji nagraniowej.Dodam..żaden w użyciu filtr Echo,Pogłos i inne prymitywne na gotowe klikanie.Oczywiście studia profesjonalne mają multum trików na końcowy wynik i odpowiednio dobranych z pasji i technicznego przygotowania pracowników.A dla nas VinylStudio,,jak i inne triale to typowy program dla leniuchów i zerowych laików co wolą zapłacić niż temat rozwiązać na zasadzie prób,błędów i oczekiwanych końcowych sukcesów.Zresztą..ten płatny programik nie załatwi sedna sprawy.Cena,śmieszna dla profesjonalistów.Więc wartość użytkowa znikoma.