VirtualBox 1.4.0 już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj pojawiła się nowa wersja aplikacji VirtualBox 1.4.0 obsługującej wirtualne maszyny przeznaczone dla systemów Windows i Linux.

VirtualBox jest pierwszym na rynku, profesjonalnym narzędziem do obsługi wirtualnych maszyn, które udostępniane jest jako Otwarte Oprogramowanie na warunkach GNU Public License (GPL). Rozwiązanie to pozwala każdemu na swobodne dostosowywanie aplikacji do własnych potrzeb. VirtualBox jest rozwijane przez społeczność, ale opiekę na projektem sprawuje firma InnoTek. Aktualnie VirtualBox pracuje na 32-bitowych systemach Windows i Linux. Obsługuje on wiele typów wirtualnych systemów w tym m.in. Windows NT 4.0/2000/XP/2003/Vista, DOS/Windows 3.x, Linux (2.4 i 2.6) oraz OpenBSD. VirtualBox dostępny jest także w wersji dla przedsiębiorstw - ta jednak jest płatna i licencjonowana na tradycyjnych zasadach. Wersja otwarta również może być używana komercyjnie do celów testowych, ale nie ma w niej pewnych funkcji określanych jako przydatne głównie przedsiębiorstwom.

Najnowsza wersja 1.4 posiada setki udoskonaleń poprawiających funkcjonalność całej aplikacji. Wśród najważniejszych należałoby wymienić: wsparcie dla 64-bitowych systemów, synchronizację schowka systemowego czy obsługę obrazów aplikacji VMware (VMDK). Poza tym, interfejs VirtualBox został przetłumaczony do 12 języków w tym również polskiego, dodano oficjalnie obsługę systemów Red Hat Enterprise Linux 5 (RHEL5) i Xandros Desktop 4.1. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie projektu.

Najnowszą wersję programu VirtualBox 1.4.0 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Inne narzędzia

© dobreprogramy