VirtualBox 6.0 wydany! Wyeksportuje maszyny wirtualne do chmury Oracle Cloud

VirtualBox 6.0 wydany! Wyeksportuje maszyny wirtualne do chmury Oracle Cloud

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
19.12.2018 03:54, aktualizacja: 19.12.2018 17:54

Oracle wydało właśnie kolejną dużą aktualizację dla VirtualBoksa, wieloplatformowego – Windows. Mac, Linux – narzędzia do wirtualizacji, rozwijanego w modelu open source. Program wreszcie doczekał się „szóstki” w oznaczeniu wersji, a to z kolei oznacza szerokie spektrum nowości.

Największą z nich jest możliwość archiwizacji maszyn wirtualnych w Oracle Cloud, ale na tym nie koniec. Istotnie poprawiono też kompatybilność, zarówno sprzętową, jak i programową.

Jak twierdzi deweloper, VirtualBox 6.0 radzi sobie z obsługą ekranów HiDPI (o wysokiej rozdzielczości i dużym zagęszczeniu pikseli; jak ekran MacBooka Pro) i skalowaniem obrazu. Co więcej, usunięto ponoć problem związany z wykrywaniem wyświetlaczy na konfiguracjach z wieloma monitorami, a przy okazji zmodyfikowano nieco UI aplikacji, które od teraz ma być bardziej uporządkowane. W to ostatnie wlicza się zupełnie nowy wygląd menedżera plików.

Obraz

Duże zmiany dotyczą osób korzystających z VirtualBoksa na Windowsie. Po pierwsze, program otrzymał obsługę Hyper-V, dzięki czemu funkcja nie będzie już przeszkadzać w pracy VM-ów, choć kosztem zmniejszonej wydajności, po drugie zaś – uzupełniono brakujące wsparcie dla głośników przestrzennych na Windowsie 10 w kompilacji 1809.

Idąc dalej, warto wspomnieć o obsłudze nadchodzącego linuksowego kernela 4.20, grafice 3D u gości na hoście windowsowym, emulacji urządzeń VMSVGA 3D dla systemów z rodziny Linux i Solaris, wstępnej implementacji oprogramowania Guest Additions na macOS-ie i nowym narzędziu vboximg-mount pozwalającym na dostęp do dysków-gości, również na systemie Apple'a.

A oprócz tego są jeszcze: ulepszenia w zakresie nagrywania dźwięku i wideo, usprawnione wsparcie dla połączeń zdalnych, lepsza emulacja portu szeregowego, poprawki pod kątem obsługi sieci oraz iSCSI, dodatkowe ustawienia DHCP w menedżerze, zwiększona wydajność przy obsłudze folderów współdzielonych i wstępne wsparcie dla folderów współdzielonych w Guest Additions dla OS/2.

Binarki znajdziecie oczywiście w naszej bazie odnośników: Windows, macOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)