Visions 1.4.4.1858

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Visions to darmowa i ciekawa aplikacja, łącząca w sobie funkcje przeglądarki graficznej, narzędzia do podstawowej modyfikacji obrazu oraz udostępniania zdjęć w popularnych serwisach społecznościowych.

Program składa się z 4 modułów, służących do wykonywania określonych zadań. Ulokowane są one na pasku w górnej części okna programu. Pierwszy z nich, a zarazem podstawowy to nic innego jak przeglądarka graficzna, pozwalająca wyświetlać w widoku 3D zbiory naszych zdjęć. Do wyboru użytkownika oddano kilka całkiem przyzwoitych i efektownych trybów prezentacji. Dodatkowo moduł ten umożliwia także wyświetlanie pokazu slajdów z fotografiami.

Kolejne z oferowanych przez Visions modułów dają użytkownikowi możliwość wzbogacania zdjęć o różnego rodzaju efekty i filtry, wśród których najciekawsze to m.in. automatyczne korygowanie niedoskonałości zdjęć (poziomu kolorów, jasności, szumów, wyostrzanie lub usuwanie efektów czerwonych oczu), farby olejne, pikseloza, sepia oraz wiele innych, np. deformujących obraz. Co ważne, każdy z wspomnianych komponentów stosowany może być na wybranym obszarze zdjęcia, a nie koniecznie na całości. W programie nie zabrakło również narzędzi, pozwalających w prosty i szybki sposób tworzyć różnego rodzaju pocztówki, kartki urodzinowe, albumy w formie książek, kalendarze i wizytówki, a także udostępniać stworzone projekty na swoich profilach w serwisach Flickr oraz 23.

Pomimo wielu niewątpliwych zalet programu, nie jest on niestety wolny od wad. Najistotniejsza z pewnością dotyczy oferowanego silnika 3D, który służy do wyświetlania grafiki. Nie został on odpowiednio zoptymalizowany, przez co mija się z celem instalowanie Visions na starszych komputerach. Dodatkowo oferowana przeglądarka 3D podczas testów często się zawieszała i generowała błędy, które niwelowane były dopiero po ponownym uruchomieniu aplikacji. Na jej niekorzyść wpływa również brak polskiej wersji językowej.

Uwaga!

  1. Podczas instalacji kreator domyślnie proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów.
  2. Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
BettyBoop   6 #3 31.03.2017 22:02

mi comodo wykryło jakiegoś zero day wirusa

  #2 10.11.2012 11:17

Jest bezpłatny! to już plus:) Właśnie go zainstalowałam po tym jak PickPerk samoistnie wymienił mi na następny dzień tapetę na pulpicie, a w zasadzie zastąpił ją pięknym, cieniowanym, pomarańczowym tłem. Niestety! Nie lubię, gdy mi się programy same rządzą! Visions bez problemu zainstalował się. Otworzyły się domyślne albumy zdjęć w formię 3D pokazu jak na powyższym zrzucie. Są przyjemnie aktywne. Zdjęcia powiększają się do sporej miniaturki z podpisem pliku po najechaniu myszą. Lewy górny róg każdej ze "ścian" reaguje i można poprzez przeciągnięcie myszą "ściankę" obejrzeć jako dokładniejszy element wyśrodkowany i powiększony na środku ekranu. Na początku jest o.k. Jak będzie coś nie tak, to napiszę. Aha! Zainstalowałam na Windows7 z procesorem IP CPU G630 2.70GHz.

  #1 24.05.2012 16:35

gorszego badziewia to jeszcze nie widziałem.Po zainstalowaniu,stwierdziłem że to do niczego nie służy,nic z tym się zrobić się nie można.Potem zostało mi tylko uniinstal.Po odinstalowaniu zabrało toto trochę plików z audio i grafiki.Pozostało mi tylko postawić nowy system. Nie polecam tego badziewia.