VisualCAM VisualCAM 2016 5.0.142

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VisualCAM to oprogramowanie dla komputerowego wspomagania wytwarzania. Program pozwala opracować sposób obróbki danego przedmiotu na konkretnych maszynach i wygenerować kod NC. Pakiet składa się z kilku sprzedawanych osobno modułów: VisualMILL do obsługi frezarek, VisualTURN do pracy z tokarkami i innymi narzędziami obrotowymi, VisualNEST do planowania optymalnego wykorzystania materiału oraz VisualART, przeznaczony do konwertowania kształtów na bryły odpowiednie do produkcji.

VisualCAM obsługuje frezarki 3-, 4- i 5-osiowe oraz tokarki, co w połączeniu ze sporą bazą postprocesorów pozwala wygenerować kod na niemal każdą maszynę. Program ma również obszerną bazę narzędzi z precyzyjnie podanymi parametrami, co pozwala dostosować proces produkcji.

Obsługa programu jest bardzo wygodna dzięki przeglądarce z drzewem projektu, podobnym do tego, jakie znajdziemy w wielu programach CAD. W osobnych kartach użytkownik może zobaczyć półfabrykaty, narzędzia i operacje wykonywane w czasie obróbki części. Edytor ścieżki narzędzia pozwala także ręcznie dopracować detale.

VisualCAM odczytuje większość używanych w branży formatów modeli bryłowych i powierzchniowych, a także natywny format programu SolidWorks. VisualART ponadto odczytuje grafiki rastrowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!