r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

W Playu i Plusie płacz i płać – usunięcie aplikacji operatora grozi utratą gwarancji

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W instalowaniu przez operatora na smartfonach niechcianych aplikacji trudno dopatrywać się jakichkolwiek zalet. Nic dziwnego, że na ogół takie praktyki spotykają się z dezaprobatą użytkowników i kończą się odinstalowywaniem zbędnych aplikacji. Jak się jednak okazuje, może mieć to poważne konsekwencje.

Metro donosi o zaskakującym wydarzeniemu, które przytrafiło się klientowi sieci Play. Nabył on u operatora Samsunga Galaxy Trend, jednak nie spodobały mu się aplikacje zainstalowane na smartfonie. Trudno mu się dziwić – korzystanie z preinstalowanej nawigacji czy odtwarzacza plików audio darmowe miało być tylko w okresie próbnym.

Klient stwierdził trzeźwo, że takie oprogramowanie w żaden sposób nie jest mu przydatne. Ponadto zajmuje jedynie cenne megabajty. Postanowił zatem niechciane aplikacje odinstalować. Gdy jednak skontaktował się w tej sprawie z infolinią sieci Play oraz doradcą w salonie operatora, dowiedział się, że usunięcie niechcianych programów może przypłacić... utratą gwarancji. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku Plusa.

r   e   k   l   a   m   a

Obok aplikacji instalowanych przez operatora są przecież jeszcze te instalowane przez producentów. Taki stan rzeczy jest oczywiście skutkiem chęci zwiększenia zysków. Dzieje się to między innymi wskutek partnerstwa z producentami oprogramowania, których aplikacje zdobywają w ten sposób popularność. W przypadku klienta sieci Play dochodzi jeszcze ewentualna konieczność dodatkowych opłat za korzystanie z aplikacji.

Użytkownik, jeżeli oczywiście zależy mu na gwarancji, nie ma w zasadzie wyboru i niechciane aplikacje na zakupionym przez siebie smartfonie musi zaakceptować. Z artykułem można zapoznać się na stronie internetowej czasopisma Metro.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.