r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

W3C: HTML5 zostanie ukończony w 2014 roku, 5.1 w 2016

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Wygląda na to, że prace nad specyfikacją HTML5 posuwają się szybciej, niż planowano. W3C poinformowało, że według nowego planu specyfikacja będzie gotowa już w 2014 roku, a 2 lata później status zalecanego standardu uzyska HTML5.1.

Zalecany standard zawierać będzie tylko funkcje, które są stabilne, dobrze opisane i zaimplementowane w obecnych na rynku przeglądarkach, a usunięte zostaną wszystkie elementy sprawiające problemy. HTML5.1, który ma pojawić się do końca 2016 roku, ma już zawierać elementy, które w momencie zatwierdzenia HTML5 będą jeszcze niestabilne. Wtedy też wydany zostanie szkic HTML5.2.

Prace posuwają się dużo szybciej, niż pierwotnie zakładano. Pierwotnie specyfikacja HTML5 miała osiągnąć status polecanej w 2022 roku… przez najbliższe 10 lat miały trwać prace między innymi nad rozwinięciem zaawansowanych narzędzi testowych. Skrócenie tego okresu ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, ale wydarzenie będzie miało mały wpływ na sposób pracy deweloperów i wrażenia użytkowników. Twórcy stron są już przyzwyczajeni do pracy ze specyfikacjami, które mają status szkiców czy propozycji. Jednak możliwości, które trafią do specyfikacji, doczekają się lepszych narzędzi testowych, co pomoże w ich implementacji i szybszym wyłapywaniu błędów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.