Android Q zostanie wydany w trzecim kwartale 2019 roku. Beta jest już w rękach testerów

Kolejna aktualizacja Androida na horyzoncie
Kolejna aktualizacja Androida na horyzoncie
Oskar Ziomek

14.03.2019 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Testy Androida Q rozpoczęły się. Pierwsze wydanie beta można już pobierać na smartfony Google Pixel, by pomóc programistom dopracować produkt przed wprowadzeniem go na rynek w drugiej połowie roku. Dokładny plan jest już znany – producent podzielił się nim na łamach strony z informacjami dla deweloperów. Finalna wersja Androida Q pojawi się na rynku w trzecim kwartale 2019 roku.

Do tego czasu emocji i informacji o implementowaniu nowych funkcji nie powinno jednak brakować. Pierwsze wydanie beta dostępne jest już teraz, a kolejne trzy będą się pojawiać w pierwszych dniach następnych miesięcy. Na początku czerwca zadebiutuje czwarte wydanie testowe, wraz z którym udostępnione zostaną finalne wersje API oraz SDK. Piąta i szósta beta pojawią w trzecim kwartale roku.

Planowane wydania Androida Q na osi czasu, źródło: Google Developers.
Planowane wydania Androida Q na osi czasu, źródło: Google Developers.

Google ma nadzieję, że testowe wydania skłonią pierwszych użytkowników do ochoczego dzielenia się uwagami związanymi z funkcjonalnością. Producent zaznacza, że w przypadku pierwszych trzech wydań beta celem jest dopracowanie kompatybilności z obecnymi aplikacjami, stąd istotne jest zgłaszanie błędów przede wszystkim w tym zakresie. O szczegółach można przeczytać także na blogu dla programistów.

Android Q spodoba się lubiącym ciemne kolory aplikacji

O nadchodzącym Androidzie Q nie wiadomo jeszcze wszystkiego, ale już teraz znane są niektóre zmiany. Wśród nich znajdzie się obsługa składanych smartfonów, nowy panel ustawień, lepsza kontrola prywatności czy wreszcie globalne ustawienia kolorów.

Dzięki nim użytkownik będzie mógł zdecydować w ustawieniach urządzenia, czy preferuje jasne, czy też ciemne motywy aplikacji. Pozwoli to automatycznie stosować wybrane kolory w kompatybilnych programach. Zmieniać będzie się również interfejs ustawień czy paska powiadomień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także