Poznaj najbardziej popularne języki programowania w roku 2014

Poznaj najbardziej popularne języki programowania w roku 2014

04.02.2014 19:16, aktual.: 05.02.2014 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CodeEval to platforma specjalizująca się w tworzeniu testów na potrzeby rekrutacyjne firm zewnętrznych. Sprawdzenie umiejętności kodowania na rozmowie kwalifikacyjnej nie jest proste ani szybkie. Pomocne zatem mogą okazać się usługi takie jak CodeEval, które ułatwiają podjęcie decyzji w doborze osób. Firma dodaje wyzwanie na stronie online i obserwuje jak poradzą sobie z nim deweloperzy. Jest to zatem idealne miejsce, aby poznać jakie języki programowania są obecnie preferowane przez pracodawców. Dostęp do 100 tysięcy testów i ponad 2 tysięcy firm dodających wyzwania, pozwoliło na przedstawienie statystyk odnośnie popularności w tym obszarze. Zarówno osoby świeżo po studiach lub mające zamiar rozpocząć naukę nowego języka mogą zapoznać się z trendami na rok 2014.

Obraz

Jest już kolejne podsumowanie preferencji w językach kodowania wśród pracodawców. Tabela przedstawia szczegółowe dane z ostaniach trzech lat. Wyróżnia się oczywiście uniwersalny Python (30,3%), który zdeklasował konkurencję. Niewiele dalej jest Java (22,2%) oraz C++ i Ruby, którym udało się przekroczyć barierę 10%. Warto odnotować duży wzrost Objective-C (wzrost o 300% w porównaniu z rokiem wcześniejszym, do 0,4%) oraz C# (wzrost o 100%, do 5%). Spadek z roku na rok notuje PHP i obecnie wymagany był tylko w 3,3% zadań. Coraz mniej popularny językiem staje się również Perl, który w tym roku miał spadek na poziomie 20%.

Obraz

Trendy w językach programowania mogą pomóc w podjęciu decyzji o rozwoju i rozszerzeniu kwalifikacji. Warto jednak pamiętać, że również niektóre języki „wymierające” lub mniej popularne mogą ułatwić czy przyspieszyć odniesienie sukcesu zawodowego, ze względu na małą konkurencję i niewielu specjalistów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także