Wander: The Path of Trust 2.0

Strona główna Windows Gry Przygodowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Wander to niecodzienna gra platformowa 3D, która została ona oparta na ciekawym pomyśle. Skromna oprawa graficzna nie wynika z lenistwa twórców, lecz obranego kierunku artystycznego, związanego bezpośrednio z fabułą tego bezpłatnego projektu. Klimat opiera się tutaj na niedopowiedzeniu, jak również mocno ograniczonym polu widzenia, czy też raczej może postrzegania świata. Bohater jest bowiem ślepy.

Fabuła prowadzona jest głównie za pomocą monologów postaci. Budzimy się w tajemniczej jaskini, zupełnie pozbawieni wzroku. W zagadkowy sposób zyskaliśmy jednak zmysł podobny do sonaru, czyli każdy dźwięk wywołuje falę dźwiękową, odsłaniającą na chwilę wygląd pomieszczeń i obiektów. Otoczenie pozbawione jest kolorów. Składa się z zarysów, co potęguje niezwykłe poczucie niepewności.

W końcu możemy nie zobaczyć przepaści tuż przed nosem. Na szczęście szybko znajdujemy rezonujące klejnoty zwane szefirami. Uderzenie jednego o drugi pozwala szerzej poznać bezpośrednie otoczenie, a da się nimi także rzucać, wyłaniając obraz rzeczywistości z ciemności miejscowo. Poza błądzeniem i skakaniem po platformach, gra oferuje także proste zagadki logiczne, zazwyczaj oparte na przesuwaniu kolumn.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!