r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WeChat

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Komunikatory

WeChat to rozbudowana aplikacja służąca do komunikacji, służąca do wysyłania wiadomości tekstowych, a także do rozmów telefonicznych oraz wideo.

Galeria programu

Na początku przygody z usługą WeChat musimy założyć konto i zweryfikować nasz numer telefonu. Po ustaleniu hasła otrzymamy SMS z kodem weryfikacyjnym. Gdy dokonamy formalności, aplikacja poprosi nas o wyrażenie zgody na zaimportowanie danych z naszej książki adresowej. Ma to pomóc w sprawdzeniu, kto z naszych znajomych korzysta już z WeChat.

Aplikacja oferuje możliwość prowadzenia czatów tekstowych (w tym grupowych), a także rozmów głosowych i wideo (prowadzonych za darmo między użytkownikami usługi). Znajdziemy w niej bogaty zestaw emotikonów oraz naklejek, które służą do ubarwiania prowadzonych konwersacji. WeChat ma też opcję Friend Radar, która bazując na danych o naszej lokalizacji wyszukuje użytkowników aplikacji będących w pobliżu, których możemy zaprosić do rozmowy. Ciekawą funkcją jest Potrząśnij, po użyciu której wyświetlone zostaną propozycje kontaktów. W aplikacji WeChat możemy też wygenerować kod QR do czatu grupowego i wysłać go np. mailem, zapraszając w ten sposób inne osoby do rozmowy.

WeChat jest też dostępny w wersji przeglądarkowej, pod tym adresem. Aby z niej skorzystać, należy uruchomić aplikację na smartfonie i zeskanować kod QR widoczny na ekranie komputera.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Marshmallow na Android Wear. Zegarek pozwoli rozmawiać przez telefon

8
OPROGRAMOWANIE 05.02.2016 | Łukasz Maślanka

Mamy dobre wiadomości dla posiadaczy smartzegarków z systemem Android Wear. Google rozpoczęło aktualizację oprogramowania do wersji 1.4. Wprowadzi ona obsługę nowych komunikatorów (między innymi WhatsApp i Google Hangouts) za pomocą komend głosowych, a na urządzeniach z wbudowanym głośnikiem pozwoli odczytywać powiadomienia oraz prowadzić rozmowy telefoniczne bezpośrednio przez zegarek. Polaków powinna zaś ucieszyć zapowiedź, że system ma zostać spolszczony. Android Wear 1.4 wykorzystuje API 23 i jest oparty na Androidzie 6.0 Marshmallow. Aktualizacja zostanie dostarczona na smartzegarki w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.