WebSite X5 15.2.2.0 Evolution

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie stron i aplikacji internetowych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WebSite X5 Evolution to rozbudowana edycja bardzo prostego w obsłudze narzędzia, pozwalającego tworzyć nie tyle proste strony WWW, co również sklepy internetowe oraz blogi. Nie wymaga ono od użytkownika znajomości oprogramowania graficznego, a nawet języka HTML.

Narzędzie w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań tego typu nie oferuje jedynie technologii WYSIWYG, a tworzenie strony internetowej od podstaw odbywa się pośrednictwem wbudowanego kreatora. Prowadzi on użytkownika "krok-po-kroku" przez 5 etapów, pozwalających w zasadzie niemalże wyklikać myszką wyjściową witrynę. Do dyspozycji użytkownika oddano kilka ciekawych szablonów graficznych, które mogą być wykorzystane we własnym projekcie. Każdy z nich dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych.

Pracę z wspomnianym kreatorem rozpoczynamy od utworzenia nowego projektu. WebSite X5 Evolution pozwala również na pracę z istniejącymi już projektami. Kolejny etap to podanie podstawowych informacji o witrynie, tj. jej tytuł, autora, adres URL, krótki opis, słowa kluczowe, język treści oraz ikonkę, która wyświetlana w przeglądarce internetowej. W tym kroku wybrać należy wzorzec graficzny, jego styl oraz typ menu (poziome lub pionowe). Następnie przechodzimy do planowania witryny, w którym tworzymy mapę witryny - innymi słowy generujemy kolejne podstrony oraz poziomy (maksymalnie może ich być 9) i definiujemy ich nazwy. Proces uzupełniania zawartości poszczególnych stron opiera się na przeciągnięciu myszką typu obiektu i umieszczenie go w jednej z komórek strony, czyli miejscu, gdzie ma zostać wyświetlony. Użytkownik skorzystać może z takich obiektów jak tekst, obraz, animacja Flash, filmy i dźwięk, tabele, galerie z grafiką, formularze e-mail, listy produktów i inne.

Ostatni etap projektowania strony WWW to konfiguracja bardziej zaawansowanych ustawień dotyczących menu głównego, stylów większości elementów strony (czcionek itp.), reklam, strony wstępnej, kanałów RSS, bloga oraz sklepu i uprawnień dostępu. Gotowy projekt strony opublikowany może być bezpośrednio z poziomu programu w Internecie lub zapisany na lokalnym dysku twardym.

Uwaga!

Wersja testowa nie posiada żadnych ograniczeń czasowych, jednak umożliwia stworzenie maksymalnie 10 stron lub poziomów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
vortexx   6 #22 14.02.2017 13:32

Bezpłatna licencja dostępna jeszcze 19 godzin http://www.bitsdujour.com/software/website-x5-start-13/in=today-100-percent

  #21 04.01.2017 11:03

WebSite X5 start 13 za darmo 4.01.2017

https://www.giveawayoftheday.com/website-x5-start-13/#

Przemo78   9 #19 25.10.2015 11:52

piszą, że program może służyć do tworzenia bloga - chyba ich pogięło. Program mało intuicyjny, choć owszem są elementy, które umożliwią stworzenie statycznej strony po wielu próbach. Tylko nie za takie pieniądze.
Mam wersję X10 home - optymalizacja straszna, myślałem ,że przyłożyli się, e ..... szkoda pisać.

astroxygen   2 #18 18.10.2015 11:52

Jest jeszcze bardziej rozbudowana wersja - Professional, oraz Home - również niestety płatna. Ponadto zniknęła wersja Free, a szkoda. http://www.websitex5.com/pl/porownanie-produktow.html

  #17 21.05.2015 13:18

Program w wersji home dostępny za darmo ale tylko dzisiaj do ściągnięcia na giveaway of the day (tam też jest instrukcja jak dostać kod licencji). Osobiście zainstalowałem z zamysłem żeby kupić wersję evolution (dla osób które pobiorą dzisiaj 40% zniżka, tzn. wersja evolution kosztuje 119 zł). Mnie nie przypadło do gustu dla tego już zostało odinstalowane, zostaje przy WYSIWYG Web Builderze i pisaniu kodu w notaniku no i nadal szukam czegoś co przypadnie mi do gustu (WYSIWYG Web Builder jest dla mnie lepszy od website x5 jednak zdaje sobię sprawę z ograniczeń tego narzędzia i szukam czegoś co przypadnie mi jeszcze bardziej do gustu). Najlepiej sprawdzić i przekonać się samemu, może wam się spodoba.

ste-fan   13 #16 08.04.2015 18:26

kolejna aktualizacja, a podpisów w galerii zdjęć pod miniaturami jak nie było tak niema !

  #15 07.02.2015 11:36

beznadziejny program i sie wiesza przy tworzeniu glupiego menu - nachalna reklama w necie i gazetach (nikt nie chce tego gniota)

michjarz   1 #14 06.02.2015 15:05

Również polecam, mam wersję 11 jedynie jaki problem napotkałem to program słabo dostosowuje strony do urządzeń mobilnych

  #13 27.01.2015 14:44

Z 9 MOZNA PRZESKOCZYC NA WERSJE 11 ZA STÓWKE Z GROSZEM

  #12 09.12.2014 09:59
ste-fan   13 #11 19.10.2014 10:01

Testuje wersje trial/free i napotykam taki problem jak robię podgląd strony jest wszystko ok lecz gdy wysyłam ją na dysk jako gotową do umieszczenia na serwerze ftp (www) to np: wtyczka social jest niewidoczna lub reklama nie trzyma ustalonego rozmiaru ?
I tak myślę czy to są jakieś bad'y programu czy tylko wersji trial/free ?
A i jeszcze jedno pytanko czy można i skąd wstawiać nowe dodatki np: inny typ galerie lub social network ?

Program bardzo przyjemny i bardzo łatwy w obsłudze. Nie znam HTML / CSS lub czego trzeba by tworzyć strony w notepad'zie a dzięki temu programowi można zrobić podstawową stronę w 5min, a jak się poświeci ciut więcej czasu to i coś bardziej złożonego.
Program ma możliwości i ciekawe kiedy napotkam ograniczenia...

aquarius5   3 #10 08.10.2014 05:58

Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Dla przykładu od samego już początku kuszą 1500 szablonami, które w wersji demo są oczywiście zablokowane, żeby po zakupie okazało się, że z szablonów zostają tylko tła, a całą zawartość szablonu trzeba sobie z głowy odtworzyć i zrobić od podstaw. Dość perfidne oszustwo typu na przynętę.

DeePdIVEr   6 #9 01.10.2014 23:40

Zajmuję się już "trochę" od dłuższego czasu tworzeniem stron internetowych. I muszę Wam powiedzieć, że tak jak większość takich osób jak ja, dość sceptycznie podchodziłem do programów oferujące gotowe rozwiązania i nie wymagających naprawdę ogromnego wkładu pracy w stworzenie profesjonalnej strony internetowej.
Z zamiłowaniem "dłubałem" godzinami w obróbkach grafik i fotek. Tworzyłem samodzielnie menu, przyciski, mechanikę strony, logistykę i pozostałe elementy. Wierzcie mi, godzinami. Ten kto to robił, zna noce i dnie spędzone na "dopieszczaniu" strony internetowej. Wszystko po to, aby było tak jak JA chcę! Musi być nowocześnie, ładnie, mądrze, logicznie i uniwersalnie!

I zapewne stan taki trwał by to do dzisiaj, gdyby nie WebSite X5.

Zainstalowałem swego czasu ten program w wersji 8. Ot tak. Warto sprawdzić co "w trawie piszczy", a raczej w branży.
Wydatek niewielki, bo cena bardzo przystępna, to pomyślałem sobie: co mi tam!
I osłupienie. Jak można za tak niewiele zaoferować tak dużo?

Zacząłem spokojnie zagłębiać się w działanie programu. Na początku, jak większość z nas, zaufałem swojemu doświadczeniu i intuicji. Bez zapoznawania się z opisami -co i jak?- wyszła mi całkiem zgrabna stronka.
Myślę sobie: skoro tak, to "przycisnę" program do czegoś naprawdę mocnego!
Rozbudowałem stronę o wszystko to, co chciałem. Nie znając na początku możliwości programu, grafiki i fotki przygotowałem wstępnie innymi narzędziami, które zapewne znają graficy w tej dziedzinie. Czym bardziej zagłębiałem się w program WebSite X5, tym mniej musiałem się posiłkować programami zewnętrznymi!

Firma Incomedia dba o swoich klientów i jednocześnie o swój wizerunek. Bezpłatne aktualizacje do programu pojawiają się bardzo często. Co tydzień, dwa, trzy lub cztery. Z przyjemnością "przesiadłem" się więc na wersję 9 i zaraz po krótkim czasie na WebSite X5 w wersji 10. Od teraz strony, sklepy i blogi tworzę bez zarywania nocy. I każda strona internetowa jest inna! Mnóstwo gotowych szablonów, które można edytować i modyfikować do woli. Już nie wiem sam czy to jeszcze praca czy może zabawa? Uzależnia.

Dla znakomitej większości z Was, za niewielkie pieniążki program, który w formie "wciągającej zabawy" w webmastera pozwoli stworzyć arcydzieło warte na "rynku" sporo kasy, którą trzeba by wydać aby ktoś to dla Was zrobił.

WebSite X5, to webmastering bez znajomości programowania! Natychmiastowy efekt każdego naszego poczynania!

Pomimo panującej opinii , to program profesjonalny, łatwy i tani. Efekty waszej pracy z programem zaskoczą i Was. Pozytywnie!
Ale trzeba uwierzyć i chcieć! W wersjach wcześniejszych niż wersja 11 trzeba było "nauczyć" się, jak osiągnąć konkretny efekt graficzny. Nie wszystko było "na wierzchu" a obsługa niektórych funkcji niekiedy dostępna w zaskakujących miejscach.
Ale już po krótkim czasie można było działać w pełni intuicyjnie.

Teraz, gdy dostępna jest nowa wersja 11 programu, dopracowano także i ten szczegół. Pisałem już wcześniej, że ludzie w Incomedia są dla Was, dla każdego użytkownika programu. Stąd zapewne tak szybkie reakcje na potrzeby klienta jakim jest webmaster, nawet webmaster amator.

Dużo pochwał z mojej strony dla tego produktu. Wiem. Jestem uczciwym, zadowolonym klientem i uważam, że pochwały są słuszne.

Dodam tylko, tak dla wątpiących i niedowiarków. Tekst mój powstał z mojej własnej potrzeby pogratulowania twórcom tego programu za ich pracę i dbałość o program i komfort pracy.
Nie jest to w żadnym wypadku artykuł sponsorowany, nie jestem i nie byłem w żaden sposób związany z firmą Incomedia, jej produktami lub dystrybucją. Nie jestem związany w żaden sposób z DP. I nie mam żadnych korzyści z napisania tego tekstu.
Jedyną korzyścią dla mnie jest możliwość pracy na tym programie. Polecam gorąco. Uwierzcie w możliwości tego programu!
Uwierzcie w siebie!

  #8 11.10.2013 12:55

Rewelacyjny program! Można praktycznie zrobić w nim wszystko. Bez znajomości języka HTMLa - opisując tylko strony - jestem na 1 w wyszukiwarce Google. Za taką pozycję, płaciłem do tej pory 1200-2400 zł. Teraz to samo mam za 250 zł. Lol. Wizualnie mam to co chcę i mogę w każdej chwili wszystko zmienić - super!
Przechodzę na wersję Profesjonalną 10 - ze względu na pliki robots.txt i optymalizację w wyszukiwarkach.

Wirrus   8 #7 10.10.2013 12:34

Nie sądzę aby strony na tym były zrobione profesjonalnie. Testowałem tą wersję przez kilka dni i niestety ale jestem zawiedziony. Jedynym plusem jest to,że dobra jest implementacja efektów jquery i wtyczek efektów np. obrazków.
Albo galeria jQuery. Ale ogóle to program nie pokazuje wszystkie możliwości programowania.
Na tym to idzie zrobić podstawowe witryny a nie profesjonalne. I jakoś nie znalazłem tam rozwiązań typowych dla CMS.

Duże lepszym rozwiązaniem jest zrobić projekt strony .psd a potem ciąć grafikę i dopiero potem skrypty php,jquery czy ajax. Albo nawet dodać całe pliki do Drupala itd.

Autor edytował komentarz.
  #6 07.08.2013 23:13

Czy może mi ktoś doradzić, czy warto interesować się tym programem, jeśli nie posiada ona technologi WYSIWYG, czy lepiej zdobyć np programik WYSIWYG Web builder?

  #5 23.07.2013 21:22

Jeden z najlepszych programów do tworzenia stron internetowych dla osób bez znajomości HTMLa, CSS, JavaScript - wszystko budowane jest za pomocą przeciągnij - upuść...
Program wbrew pozorom ma duże możliwości.

  #4 02.05.2013 15:37

ja mam wersję 9 i w porównaniu do 10 to przeskoku wielkiego nie ma, a na pewno nie wart jest 199 zł.