WhatsApp pozwala usunąć wiadomość… 7 minut od wysłania

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Po licznych zapowiedziach popularny komunikator WhatsApp wprowadza możliwość usuwania wysłanych wiadomości z rozmowy. Są jednak pewne ograniczenia, więc nie liczcie na to, że po zainstalowaniu nowej wersji aplikacji będziecie mogli wyczyścić historię rozmów z kompromitujących wiadomości.

Aktualizacja jest wprowadzana stopniowo i jeszcze nie wszyscy użytkownicy mają do niej dostęp. Obecnie komunikator ma możliwość usunięcia wiadomości z własnej wersji historii, ale po globalnym wprowadzeniu nowej funkcji będziemy mieć wybór, czy usuniemy wiadomość tylko z własnego widoku rozmowy, czy globalnie.

Polska wersja komunikatora, którą testowaliśmy w redakcji, w chwili pisania artykułu jeszcze nie miała tej funkcji, ale zagraniczne portale dostarczyły zrzuty ekranu, które dają pewien obraz tego, czego możemy się spodziewać.

Usuwanie wiadomości działa dość ciekawie i nie należy spodziewać się, że w dowolnym momencie będziemy mogli usunąć dowody rzeczowe kilka dni po kłamstwie. WhatsApp umożliwi nam wycofywanie wysłanych wiadomości tylko przez 7 minut. Tyle czasu powinno wystarczyć, by ponownie przemyśleć swoją wypowiedź. Ponadto, jeśli usunięta wiadomość zostanie odczytana przed odbiorcę w tym czasie, trzeba się pogodzić z tym, że odbiorca ją widział. Usunięcie wiadomości zablokuje możliwość robienia zrzutów ekranu komunikatora, gdy będzie ona widoczna, nie będzie też można tej wiadomości wyszukiwać, ale wciąż będzie widoczna w historii.

Trzeba przyznać, że podejście WhatsAppa jest dość uczciwe. Możliwość kasowania wiadomości z historii bez żadnych ograniczeń mogłaby prowadzić do licznych nieporozumień i otworzyć drogę do cyberdręczenia innych bez zostawiania śladów. Jeśli więc chcecie przesyłać sobie coś, po czym nie chcecie zostawiać śladów, lepiej sięgnąć po Signal lub Telegram.

© dobreprogramy