Więcej dziur w Mac OS X niż w Windows?

Strona główna Aktualności

O autorze

Tym razem za liczenie dziur wziął się Larry Dignan na blogu ZDNet.

Jako źródło informacji o lukach użył informacji publikowanych przez Secunię, znaną firmę zajmującą się bezpieczeństwem. Zestawił liczbę luk wykrytych w poszczególnych systemach w roku 2007. Ponieważ Secunia nie prowadziła podziału na Mac OS X 10.4 i 10.5, Dignan postanowił policzyć razem dziury w XP i Viście. Wynik to 243 dziury w Mac OS X, publikowane średnio 20,25 razy na miesiąc oraz 44 dziury w Windows, publikowane średnio 3,67 razy na miesiąc. Z 243 dziur w systemie firmy Apple Secunia określiła 234 jako wysoce krytyczne.

Ciekawie wygląda sytuacja gdy ograniczymy się jedynie do dziur bardzo wysoko krytycznych. Wtedy okazuje się, że Mac OS X nie miał ani jednej w mijającym roku, natomiast Windows miał cztery (trzy XP i jedną Vista). Larry Dignan zwraca też uwagę, że aż trzy dziury w Viście dotyczyły sidebara, którego nie ma w XP a pierwszą krytyczną luką w Viście był błąd w aplikacji Defender, której zadaniem jest ochrona Visty.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu