Ruszyły publiczne testy iOS 9 i OS X El Capitan

Ruszyły publiczne testy iOS 9 i OS X El Capitan

Ruszyły publiczne testy iOS 9 i OS X El Capitan
Paweł Piskurewicz
10.07.2015 08:43

Wczoraj rano wspominaliśmy o nowościach jakie pojawiły się wraz z kolejną aktualizacją testowych wersji iOS 9 i OS X 10.11 El Capitan, a teraz każdy zainteresowany może sprawdzić je sam o ile posiada odpowiednie urządzenie. Apple zgodnie z zapowiedziami uruchomiło publiczne testy beta obu systemów.

Aby z nich skorzystać należy zalogować się na specjalnie przygotowanej stronie beta.apple.com. Znajdziemy tam nie tylko instrukcje jak zdobyć wersję testową nowego systemu, ale również jak się do niej przygotować tworząc wcześniej kopię zapasową danych. W przypadku wersji dla OS X otrzymamy kod, który należy wprowadzić w zakładce Zrealizuj kod w aplikacji AppStore. Po jego zrealizowaniu nie należy się przejmować chwilowym brakiem systemu na liście aktualizacji. Najpierw zostanie pobrany plik instalacyjny, który zajmuje około 6 GB. Możemy to sprawdzić w zakładce Zakupy.

Obraz

Nieco inaczej przebiega proces w przypadku iOS 9.0. Z poziomu naszego urządzenia musimy przejść na specjalnie przygotowaną stronę, aby pobrać plik, który pozwoli na instalację nowej wersji systemu. Na wspomnianej już stronie beta.apple.com znajdziemy porady jak w razie potrzeby wrócić do poprzedniej wersji OS X i iOS.

Aktualizacje w ramach publicznej bety, nie są tymi samymi jakie otrzymują programiści w ramach swojego programu testowego.Choć obecne wersje iOS 9 i OS X 10.11 działają dobrze przed ich instalacją na głównym urządzeniu należy pamiętać, że to wciąż wersje beta. Nie tylko mogą posiadać błędy, ale również nie wszystkie z obecnie dostępnych aplikacji będą działały na nich poprawnie. W naszej archiwalnej relacji z WWDC znajdziecie więcej informacji o nowościach jakie mają pojawić się wraz z iOS 9 i OS X El Capitan.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)