Ruszyły publiczne testy iOS 9 i OS X El Capitan

Strona głównaRuszyły publiczne testy iOS 9 i OS X El Capitan
10.07.2015 08:43
Ruszyły publiczne testy iOS 9 i OS X El Capitan
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Wczoraj rano wspominaliśmy o nowościach jakie pojawiły się wraz z kolejną aktualizacją testowych wersji iOS 9 i OS X 10.11 El Capitan, a teraz każdy zainteresowany może sprawdzić je sam o ile posiada odpowiednie urządzenie. Apple zgodnie z zapowiedziami uruchomiło publiczne testy beta obu systemów.

bEJFOlfp

Aby z nich skorzystać należy zalogować się na specjalnie przygotowanej stronie beta.apple.com. Znajdziemy tam nie tylko instrukcje jak zdobyć wersję testową nowego systemu, ale również jak się do niej przygotować tworząc wcześniej kopię zapasową danych. W przypadku wersji dla OS X otrzymamy kod, który należy wprowadzić w zakładce Zrealizuj kod w aplikacji AppStore. Po jego zrealizowaniu nie należy się przejmować chwilowym brakiem systemu na liście aktualizacji. Najpierw zostanie pobrany plik instalacyjny, który zajmuje około 6 GB. Możemy to sprawdzić w zakładce Zakupy.

350138832664160193

Nieco inaczej przebiega proces w przypadku iOS 9.0. Z poziomu naszego urządzenia musimy przejść na specjalnie przygotowaną stronę, aby pobrać plik, który pozwoli na instalację nowej wersji systemu. Na wspomnianej już stronie beta.apple.com znajdziemy porady jak w razie potrzeby wrócić do poprzedniej wersji OS X i iOS.

bEJFOlfr

Aktualizacje w ramach publicznej bety, nie są tymi samymi jakie otrzymują programiści w ramach swojego programu testowego.Choć obecne wersje iOS 9 i OS X 10.11 działają dobrze przed ich instalacją na głównym urządzeniu należy pamiętać, że to wciąż wersje beta. Nie tylko mogą posiadać błędy, ale również nie wszystkie z obecnie dostępnych aplikacji będą działały na nich poprawnie. W naszej archiwalnej relacji z WWDC znajdziecie więcej informacji o nowościach jakie mają pojawić się wraz z iOS 9 i OS X El Capitan.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJFOlgn