reklama

Wiedźmin 3: Dziki Gon pierwszą polską grą na PS4

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Uwaga wielbicieli nowych technologii skupiła się głównie na możliwościach sprzętowych zapowiedzianego dopiero co PlayStation 4, ale wprawne oczy wyłapały zapewne też ważną informację powiązaną z naszym krajowym rynkiem gier — pośród zespołów wspierających nową platformę Sony jest m.in. studio CD Projekt RED. Oficjalnie potwierdzono już, że Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi w 2014 roku także właśnie na japońską konsolę nowej generacji.

Ponoć Sony samo skontaktowało się wiele miesięcy temu z ekipą, prosząc o wsparcie dla swej kolejnej platformy i utalentowani Polacy jako jedni z pierwszych mieli okazję położyć ręce na prototypach urządzenia. Dość powiedzieć, że studio zachwycone jest spodziewaną mocą PlayStation 4, bo jego autorska technologia REDengine 3 może naprawdę rozwinąć tutaj skrzydła. CD Projekt RED obiecuje nam niezapomniane dzieło RPG z rozległym, otwartym światem, które nie będzie wymagało od gracza znajomości poprzednich części, aby bawił się dobrze.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama