Windows 10 20H2: październikowa aktualizacja oficjalnie dostępna. Można pobrać w Windows Update

Strona główna Aktualności
Windows 10 20H2 jest już dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 20H2 jest już dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Październikowa aktualizacja Windows 10 (wersja 20H2) została oficjalnie udostępniona przez Microsoft. Teoretycznie wszyscy użytkownicy "dziesiątki", którzy zajrzą do Windows Update i skorzystają z przycisku Sprawdź aktualizacje, powinni więc zobaczyć możliwość pobrania uaktualnienia systemu właśnie do wersji 20H2.

Październikowa aktualizacja na początku będzie jednak najpewniej dostępna tylko dla niektórych osób – tych, których komputery według algorytmów Microsoftu są gotowe do przeprowadzenia aktualizacji. Windows 10 20H2 to bez wątpienia najważniejsza aktualizacja "dziesiątki" drugiej połowy 2020 roku, ale warto wiedzieć, że z technicznego punktu widzenia nie jest duża, jak zwykł ją marketingowo przedstawiać Microsoft.

Rzeczywiście, wraz z uaktualnieniem można liczyć na kilka nowości w systemie, ale sama aktualizacja w praktyce jest tylko włącznikiem opcji, które trafiły do Windows 10 wcześniej, wraz z wersją 20H1 w pierwszej połowie bieżącego roku – więcej na ten temat pisaliśmy między innymi tutaj.

Decydując się na instalację Windows 10 20H2 warto mieć na uwadze, że coś może pójść nie tak, a przez to warto wcześniej zadbać o kopię zapasową plików. Chociaż w praktyce mamy do czynienia tylko z niewielką łatką aktywującą kilka funkcji, Microsoft przyzwyczaił nas, że każda aktualizacja Windows 10 (także ta "mała") może być kłopotliwa dla niektórych użytkowników. Najbliższe dni i pierwsze komentarze pokażą, czy tym razem coś w tej kwestii poprawiono.

© dobreprogramy
s