r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 10 Redstone 3 bardziej energooszczędny. Wraca Power Throttling

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Użytkownicy zapisani do programu Windows Insider mają już dostęp do testowej kompilacji Redstone 3, w której wróciła funkcja Power Throttling. Pozwala ona na „przycięcie” zadań działających w tle, by zużywały mniej zasobów.

Funkcja, o której mowa, pojawiła się pierwszy raz w styczniu w kompilacji 15002. Do szerszego grona użytkowników miała trafić w lutym, ale najwidoczniej były jakieś problemy, gdyż słuch o niej zaginął na kilka tygodni. Power Throttling wrócił w kompilacji 16176. W planach jest także przygotowanie API dla programistów, które pozwoli uzyskać szerszą kontrolę nad dostępem do procesora.

Głównym celem istnienia tego mechanizmu jest oszczędzanie energii. W skrócie można powiedzieć, że ogranicza on dostęp niektórych programów do procesora, nadając wyższy priorytet zadaniom o wyższym priorytecie, którym nie powinno się przeszkadzać. Podczas styczniowych testów udało się wydłużyć zużycie energii przez procesory laptopów nawet o 11% i znacząco poprawić wrażenia z korzystania z systemu, dzięki wyższemu priorytetowi aplikacji aktualnie używanych.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście użytkownik też będzie miał dostęp do Power Throttlingu. Będzie można skorzystać z uproszczonego suwaka albo ustawiać priorytety każdej z aplikacji ręcznie w ustawieniach akumulatora.

A teraz zła wiadomość. Niestety Power Throttling jest dostępny tylko na procesorach Intela 6. generacji (Skylake) i nowszych. Mechanizm wykorzystuje funkcję Speed Shift Intela, więc (na razie) nie skorzystamy z niego na Ryzenach. Microsoft obiecuje wsparcie dla szerszej gamy procesorów w najbliższych miesiącach. Prawdopodobnie też nazwa zostanie zmieniona przed wprowadzeniem tego mechanizmu do stabilnego Windowsa.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.