Windows 10: Sun Valley odmieni interfejs systemu. Dokumentacja zdradza szczegóły

Strona główna Aktualności
Jedną z cech odświeżonego Windows 10 mają być zaokrąglone rogi w interfejsie, fot. Oskar Ziomek
Jedną z cech odświeżonego Windows 10 mają być zaokrąglone rogi w interfejsie, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Windows 10 dostanie w 2021 roku odświeżony interfejs w ramach aktualizacji, która wewnętrznie nazywana jest projektem Sun Valley. Pierwsze informacje na jej temat pojawiły się pod koniec października ubiegłego roku, kiedy na bazie informacji od Zaca Bowdena tylko domyślaliśmy się, że chodzi o więcej niż drobiazgi.

Dzisiaj, jak zwraca uwagę Windows Latest, sprawa ma być bardziej jasna, dzięki dokumentacji oraz jednemu z odświeżonych ogłoszeń o pracę. Jak się okazuje, Microsoft szuka programisty, który pomoże rozwijać między innymi Windowsa. Oferta jest o tyle ciekawa, że od momentu pierwszej publikacji, została zmodyfikowana.

Windows Latest cytuje kluczowe zdanie z ogłoszenia w jego pierwotnej wersji z października 2020 roku, z którego wynika, że pod okiem nowego programisty Windows 10 ma zostać szeroko wizualnie odmłodzony, by zasygnalizować klientom, że powrócił i jest uważany za najlepszy system. Dzisiaj ofertę odświeżono, a równolegle media obiegła informacja o fragmencie dokumentacji na GitHubie, gdzie jeszcze w listopadzie pokazano pomysły na odświeżone elementy interfejsu Windows 10. Wśród nich nowe suwaki i przyciski.

Tym samym potwierdza się, że Sun Valley będzie czymś więcej niż tylko zaokrąglonymi rogami w aplikacjach, które są już widoczne dla testerów w niektórych programach. Jeśli Microsoft zmieni takie podstawy jak suwaki, przyciski i animacje, w praktyce spodziewać się można odświeżenia wszystkich kluczowych elementów Windowsa 10. Aktualizacja systemu wprowadzająca zmiany z projektu Sun Valley spodziewana jest w drugiej połowie bieżącego roku.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

© dobreprogramy
s