Windows 10: jedna z usterek Menu Start to przeszłość, ale nie na tę łatkę wszyscy czekają

Strona główna Aktualności
Windows 10 dostał kolejną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 dostał kolejną aktualizację, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Windows 10 ma o jeden problem z Menu Start mniej. Niestety, nie chodzi jednak o usterkę skutkującą krytycznym błędem, który opisywaliśmy niedawno. Aktualizacja jest rozwiązaniem innego problemu dotyczącego użytkowników starszej wersji Windows 10.

Aktualizacja KB4520062, o której mowa, dotyczy bowiem wyłącznie Windows 10 w wersji 1809, na co zwraca uwagę serwis ZDNet. Zgodnie z informacją na stronie pomocy technicznej Microsoftu, łatka jest receptą na kilka usterek, w tym problem wyświetlania pustych kafli w Menu Start po aktualizacji systemu właśnie do wersji 1809.

Nie jest to więc recepta na stosunkowo świeży problem z Menu Start, w wyniku którego wyświetla się krytyczny błąd, a do listy programów w zasadzie nie da się dostać. Warto przypomnieć, że problem występuje w systemach z zainstalowaną aktualizacją KB4517389, a dodatkowym skutkiem ubocznym jest problem z uruchamianiem przeglądarki Microsoft Edge.

Opisywana łatka KB4520062 to przy okazji rozwiązanie także innych błędów i dodatkowy pakiet mniejszych poprawek. Po instalacji aktualizacji nie powinny już występować między innymi problemy z czarnym ekranem podczas pierwszego logowania po instalacji aktualizacji czy wyświetlaniem okna drukowania w Internet Explorerze.

Problem z wyświetlaniem Menu Start, który dotyczy także majowej aktualizacji Windows 10, pozostaje zatem nierozwiązany. Usterka została już jednak potwierdzona przez Microsoft. Łatka powinna zostać udostępniona w drugiej połowie października.

© dobreprogramy
s