reklama

Windows 7 Starter bez limitu trzech aplikacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft potwierdził oficjalnie, że Windows 7 Starter nie będzie posiadał ograniczenia uruchamiania maksymalnie trzech aplikacji. Ograniczenie pozostanie w Windows XP Starter. Decyzję podjęto na podstawie opinii klientów i partnerów.

Wersja Starter będzie domyślną ofertą dla najtańszych netbooków. Choć nie będzie już ograniczała ilości uruchomionych programów to nadal będzie dość mocno okrojona. Dzięki temu ma lepiej sprawować się na urządzeniach o niezbyt dużych możliwościach sprzętowych, takich właśnie jak netbooki, a przy tym pozostawać atrakcyjna cenowo. Nie zawiera ona interfejsu Aero Glass, podglądu miniaturek na pasku zadań oraz funkcji Aero Peek. Została wycięta też funkcja odtwarzania DVD, która na netbookach i tak się raczej nie przyda, Windows Media Center, Remote Media Streaming a także funkcja Windows XP Mode. Starter nie pozwala także na personalizację wyglądu, przełączanie użytkowników bez wylogowania i nie obsługuje wielu monitorów. Takie okrojenie systemu wydaje się dobrze pasować do specyfiki netbooków i oferować system w niskiej cenie. Trudno jednak zrozumieć brak możliwości zmiany wyglądu, w tym np. tapety. Zapewne jest to zaszłość z pierwotnego założenia, że Starter ma być oferowany w krajach rozwijających się i aby być tani musi być mocno okrojony. Jako że teraz stał się systemem dedykowanym dla netbooków można się spodziewać, że to ograniczenie także zostanie zniesione.

Dla użytkowników, którym Starter nie wystarczy, Microsoft poleca wersję Windows 7 Home Premium. Firma podkreśla, że na netbookach działać będzie każda wersja Windows 7.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić