Windows 10 Meet Now. Rozmowy wideo bez aplikacji i rejestracji

Windows 10 Meet Now. Rozmowy wideo bez aplikacji i rejestracji

fot. Phil Barker/Future Publishing via Getty Images
fot. Phil Barker/Future Publishing via Getty Images
15.11.2020 11:23, aktualizacja: 17.11.2020 13:44

Microsoft zaczyna wdrażać do Windows 10 nową funkcję Meet Now w formie przycisku dostępnego w systemie. Dzięki niej będziemy mogli prowadzić wideorozmowy bez instalowania aplikacji ani dodatkowej rejestracji.

Meet Now w Windows 10, czyli szybkie wideorozmowy

Meet Now to funkcja pierwotnie wprowadzona w kwietniu 2020 r. do Skype'a. Dzięki niej można przeprowadzać rozmowy wideo bez konta ani instalowania aplikacji. Wystarczy, że zakładający spotkanie przekaże link drugiej osoby, a ta może dołączyć.

Obraz

Funkcja Meet Now w Windows 10 używa technologii Skype, ale idzie krok dalej. Każdy może rozpocząć wideorozmowę z poziomu systemu operacyjnego - i tak samo jak ze Skype'em - niepotrzebne jest konto, a co więcej nie trzeba też zainstalowanej aplikacji u któregokolwiek z uczestników.

Nowa opcja ma pojawić się u każdego w przeciągu kilku najbliższych tygodni, a niektórzy użytkownicy Windows 10 już mogą z niej korzystać. Wcześniej była dostępna jedynie dla członków programu testowego Windows Insider. Przycisk do jej włączenia pojawi się na pasku zadań. Meet Now może okazać się przydatne zarówno dla osób pracujących z domu, jak i tych, którzy chcą szybko nawiązać łączność z rodziną w trakcie świąt.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)