Windows 7 pod lupą władz antymonopolowych USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Praktyka pokazuje, że postępowania władz antymonopolowych Stanów Zjednoczonych przeciwko Microsoftowi prowadzone są nieco łagodniej niż w przypadku Komisji Europejskiej, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo - tym razem pod lupą urzędników znalazł się Windows 7.

Komitet techniczny odpowiedzialny za weryfikację zgodności postępowań Microsoftu z ugodą zawartą z władzami w 2002 roku zapowiedział, że musi bardziej gruntownie sprawdzić, czy Windows 7 spełnia wszystkie założenia. Jest to odpowiedź Komitetu na przesłaną jeszcze w grudniu dokumentację nowego systemu. Wygląda więc na to, że Microsoft, jak zwykle zresztą przy okazji wydania nowego systemu, również z Windows 7 nie będzie miał łatwego życia.

Przypomnijmy, że równocześnie Microsoft boryka się z problemami z Komisją Europejską, która zgłosiła obiekcje co do dołączania przeglądarki Internet Explorer do systemu Windows i może wymusić na firmie integrowanie również konkurencyjnych przeglądarek.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza