Windows 7 zdobył już 25% rynku

Strona główna Aktualności

O autorze

W niespełna półtora roku od premiery, Windows 7 zdobył 25% rynku systemów operacyjnych. Tym samym nie podzielił losu swojego poprzednika, Visty, i powiela sukces najlepiej sprzedającego się systemu Microsoftu w historii — Windowsa XP.

Windows 7 nadal umacnia swoją pozycję na rynku. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez serwis StatCounter.com, Windows 7 w tym miesiącu przekroczył granicę 25% udziału w rynku. Windows XP stopniowo traci na znaczeniu i w grudniu 2010 roku jego udział spadł poniżej 50%. Zbliżający się okres świąteczny oraz przygotowania do wydania pierwszego Service Packa dla Windows 7 z pewnością wpłyną pozytywnie na wzrost popularności systemu. Przewiduje się, że w okresie świątecznym Windows 7 będzie zainstalowany na 93% nowych komputerów.

Wyniki sprzedaży Windowsa 7, który dopiero niedawno obchodził pierwsze urodziny, są imponujące. Do tej pory sprzedano ponad 240 milionów licencji na ten system a prognozy mówią o 300 milionach licencji sprzedanych do końca roku. Jeśli ten trend się utrzyma, za rok Windows 7 będzie bardziej popularny od Windowsa XP.

© dobreprogramy

Komentarze