Windows 10 napędza już ponad 900 mln urządzeń. Microsoft obwieszcza sukces

Windows 10 napędza już ponad 900 mln urządzeń. Microsoft obwieszcza sukces

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
25.09.2019 14:11

Na Windowsa 10 można narzekać, ale fakt jest taki, że często ludzie po prostu nie widzą dla niego sensownej alternatywy. Tak oto Microsoft może świętować ponad 900 mln aktywnie wykorzystywanych instancji swojego wiodącego systemu.

Statystykę poznajemy dzięki promocyjnej prezentacji, w której firma z Redmond przedstawia swoje aktualne dokonania w liczbach. Materiał jest aktualizowany w czasie rzeczywistym i w przeszłości był również źródłem informacji o 800 mln użytkowanych Windowsów 10, pochodzącej z marca 2019 roku. Można go znaleźć pod tym adresem.

Oczywiście liczba 900 mln obejmuje nie tylko komputery osobiste czy stacje robocze, ale także inne urządzenia z Windowsem 10 w mniej lub bardziej zmodyfikowanej formie, takie jak konsole Xbox One czy systemy wizyjne HoloLens.

Obraz

Z ciekawostek: W tej samej prezentacji Microsoft pochwalił się m.in. również zdobyciem 999 990 tys. pkt. w klasycznym Pac-Manie na Atari 2600 przy użyciu sztucznej inteligencji. Ponadto, jak czytamy, firma prowadzi liczne laboratoria mechaniki kwantowej, gdzie wykorzystując kriogenikę, utrzymuje niektóre składniki w temperaturach 200 razy niższych niż najdalsze obszary kosmosu. Do Microsoftu należy też aktualny rekord Guinnessa w kategorii najcichszej komory bezechowej, równy -20,6 dBA.

Jasne, że to PR-owe prężenie muskułów, ale daje dobry pogląd na skalę potęgi firmy. Uderza zarazem w twierdzenia tych, którzy jak mantrę powtarzają, że Microsoft regularnie zalicza regres.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (203)