r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Cloud bez OneDrive'a i z opcją aktualizacji do Windowsa 10 Pro

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Coraz więcej wiadomo o microsoftowej odpowiedzi na rosnącą popularność chromebooków, system Windows 10 Cloud. Niedawno pisaliśmy o braku dostępności aplikacji win32, jednak teraz wiadomo znacznie więcej.

Wyciekły bowiem pierwsze obrazy instalacyjne Windowsa 10 Cloud. Najważniejszy wniosek – potwierdziły się informacje o tym, że system nie obsługuje aplikacji win32, a jedynie aplikacje Universal Windows Platform pobrane z Windows Store. To jednak nie wszystko: Cloud nie uruchomi także aplikacji konwertowanych z win32 do UWP.

Mimo że pod względem interfejsu Windows Cloud nie różni się od Windowsa 10, to zabrakło kliku składników. Preinstalowany nie został PowerShell. Dostępność liście rozwijanej pozycji Uruchom w PowerShell sugeruje jednak, że w przyszłości może się jednak zmienić.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto na Cloudzie nie znajdziemy na razie... OneDrive'a. System operacyjny, który miał stanowić odpowiedź na Chrome OS-a, chmurę mający nawet w nazwie, nie oferuje aktualnie preinstalowanej obsługi przechowywania danych w chmurze. To jednak może się wkrótce zmienić, zaś tymczasowa niedostępność świadczyć może jedynie o tym, że Microsoft przygotowuje coś specjalnego.

Kluczowe może być jednak znalezisko Brada Samsa, który w pliku Editions Matrix XML trafił na informację, która świadczy, że Clouda będzie można upgrade'ować do Windowsa 10 Pro. To zaś nasuwa porównania z wariantem Windowsa 8.1 z domyślną wyszukiwarką Bing: Microsoft oddawał licencje OEM-om za darmo, a użytkownicy, którzy będą potrzebowali czegoś ponad to, co oferuje Windows Store, będą mogli dopłacić za pełnego Windowsa.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.