Windows Defender 1.1.1593.0

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Windows Defender to bezpłatny program firmy Microsoft służący do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) ale także z innymi niepożądanymi komponentami (rootkity, keyloggery itp.).

Oprócz skanowania na żądanie program oferuje ochronę przed niechcianymi zmianami w czasie rzeczywistym. Przeznaczony do tego i działający w tle agent zawiera między innymi moduł monitorujący zmiany w zakresie programów uruchamianych automatycznie przy starcie systemu, ustawień systemowych, usług i sterowników, przeglądarki Internet Explorer itp. Niebezpieczne komponenty wykrywane są na podstawie automatycznie pobieranych sygnatur. Dzięki funkcji Software Explorer możemy sprawdzić i ewentualnie zablokować wybrane programy (procesy) uruchamiane są przy starcie systemu, uruchomione w danym momencie, czy korzystające z połączenia internetowego.

Windows Defender pozwala opcjonalnie na wzięcie udziału w programie SpyNet, pozwalającym na automatyczną wymianę informacji o zagrożeniach internetowych pomiędzy użytkownikami programu. Obsługa większości funkcji wspomagana jest kreatorami, tak więc zarówno zaawansowani użytkownicy jak i początkujący nie powinni mieć trudności ze skutecznym skonfigurowaniem wszelkich elementów mechanizmu wyszukiwania oprogramowania śledzącego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nie zauważyłem
przepuszcza trojany, jest niedopracowany, bardzo uciążliwy i źle zaprojektowany
ocena użytkownika

Miałem włączona blokadę aplikacji. Windows wywalał komunikat o blokowaniu KAŻDEGO programu. Było by ok gdyby nie to że nie podaje konkretnie co chce blokować. Jedynie skróconą nazwę pliku. Trzeba go szukać. Często takich plików jest wiele bądź system nie jest w stanie ich wyszukać ( ukryty, zastrzeżony folder) .
Kiedyś próbowałem wyłączyć tą funkcję. Ok. Przyciski działają ale... aplikacje dalej poblokowane.
Na czuja dodajesz wyjątki. Gdy je dodasz i sie pomylisz - już nigdy ich nie wycofiesz . Nie ma takiej opcji. Nie przewidzieli.

Wszystko by było jeszcze do przełknięcia gdyby nie to że przy INFEKCJI ! program kompletnie sobie nie radził. Trojan sie powielał a Defender jedyne co potrafił robić to męczącym dzwiękiem powiadamiać co pare sekund o infekcji.
Dopiero normalny antywirus online zaradził. To by było na tyle. Defendera czeka długa droga zanim coś będzie sobą reprezentował.

25.04.2018 20:39 | Recenzja do wersji 1.1.1593.0

Komentarze

0 nowych
  #176 10.02.2018 12:15

nie polecam tego programu, ponieważ blokuje niektóre potrzebne programy oraz pobieranie niektórych rzeczy w tym programów ze strony dobreprogramy

  #175 30.11.2017 11:37

Ja mam windows 10 i również tego defendera. Nie chcę go bo nie mam do niego zaufania. Skoro jest wszyty do 10, jak piszecie, to na pewno można go deaktywować. Może mi ktoś powiedzieć jak? Potrzebuję tej akcji, [ponieważ kiedy wgrywam inny antywirus (Ashampoo) Wchodzą sobie w drogę i muli mi kompa już przy trzech kartach. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

  #174 23.10.2017 10:51

Program archiwalny . Nie instalujcie lub nie aktywujcie Windows Defendera na Windows 7 a zamiast niego najlepiej zainstalować Microsoft Security Esentials w skrócie MSE lub inny antywirus .Jeżeli go wyłączycie w siódemce z ochrony rezydenckiej - to może służyć jako skaner na żądanie ,więc nie trzeba go usuwać całkowicie . W Windows 10 jest już zainstalowany Windows Defender z systemem Windowsa i ten jest ulepszony ,unowocześniony i może pozostać jako główny antywirus według uznania. Niektórzy niedokładnie czytają , Windows 7 jest archiwalny bo nikt go nie pobiera dla siódemki a tym bardziej dla dziesiątki - nie nadaje się bo dziesiątka ma sobie WD lepszy . Windows Defender dla dziesiątki jest aktualizowany i ma się dobrze i uzyskuje coraz lepsze noty za skuteczność. To tyle i myślę ,że temat jest wyczerpany na stronie archiwalnej programu .

  #173 08.08.2017 11:15

Pod Win 7 Windows Defender jest nieco zubożony o zakres poszukiwania szkodników , dlatego jest u mnie wyłączony i służy dodatkowo jako skaner na żądanie .Co ciekawe co kilka dni Microsoft go aktualizuje ,więc dlaczego nie jest taki sam jak pod Windows 8 czy 10 ? Z Microsoftu skaner do usuwania złośliwego oprogramowania tzw. " mrt " który jest wgrany na stałe razem z Windowsem
też aktualizuje się co kilkanaście dni o nowe zagrożenia odnotowane na świecie . Kuzyn mieszkający w Anglii powiedział ,że ma Windows 10 i przeglądarkę uruchamianą z telefonu i ma tylko zainstalowany w systemie Windows Defender . Dodał , to mi wystarcza ,więc poco instalować jakiegoś innego antywirusa . Plus skaner online do sprawdzania skuteczności Defendera co jakiś czas i ewentualnego usuwania wirusa . Nic nie wspomniał o problemach ze szkodnikami ,wirusami .Myślę albo ma dużo szczęścia w przeglądaniu internetu albo Defender jest taki skuteczny lub jedno i drugie .Ja pod Windows 7 mam obecnie zainstalowane i testowane darmowe np. Bitdefender Free i skaner Emsisoft Emergency Kit i ten duet ze sobą jest zgrany i jest według mnie najlepszy z darmowych jeżeli chodzi o skuteczność . Płatny Ashampoo Anti- Virus ma w sobie rozszerzony Bitdefender i Emsisoft Anti-Malware i jest oceniany wysoko . Owszem oba programy darmowe wymienione wyżej potrzebują głowy do myślenia np. co się robi w trakcie instalowania programu jak i odinstalowania a Emsisoft niekiedy wiedzy co się usuwa z kwarantanny .

  #172 05.08.2017 16:18

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Buraczana redakcjo, cóż takiego nie nadającego się do opublikowania znajdowało się w moim poście, że go skasowaliście? Przecież sam Microsoft o tym oficjalnie pisze? A buraczana, bo to jedna z najłagodniejszych inwektyw, cisnących mi się na usta.
Ps. Don Pedro.13 - to nie do Ciebie.

  #171 05.08.2017 15:49

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Pod win 7, Defender jest tylko atrapą antywirusa - jak podaje sam Microsoft, w tej wersji blokuje tylko spyware, podczas gdy w wersjach windowsa od 8.0 począwszy, blokuje spyware, rootkity, bootkity i wszelkie inne badziewie. Lepiej w takiej sytuacji zainstalować Microsoft Essentials (usługa defendera wyłączy się z automatu), albo jak chcemy mieć pseudo defendera to doinstalować jakiegoś antyvira (chociażby Kasperskiego - ostatnio jest za free).

  #170 02.03.2017 10:33

"Czy moge zainstalowac Defendera do windos 7" . Chyba nie zrozumieliśmy się gdyż Defendera nie musisz instalować bo on już jest w Windows 7 i u mnie od początku tak jest . Wystarczy wpisać w pasek startu Windows Defender i jest program gotowy jako stała ochrona lub po ustawieniu go jako skaner na żądanie . Oprócz niego internauci instalują antywirusa który jest z reguły ochroną główną .Mam antywirusa i Defendera w moim komputerze i nie zauważyłem aby gryzły się . Co ciekawe jeżeli masz włączone aktualizacje Windowsa to Defender jest też aktualizowany co jakiś czas do bazy najnowszych ,aktualnych oprogramowań niechcianych i szpiegujących , które w różny sposób u pechowców mogą zainstalować się jako szkodniki . Jeżeli miałeś ( miałaś ) inny system a chcesz zainstalować Defendera to możesz to zrobić i spróbować dwóch linii obrony komputera .Skanowanie szybkie nim trwa kilka minut a dokładne około godziny oczywiście na moim komputerze .Dlatego dokładne wole włączyć na zakończenie posiedzenia lub co jakiś czas gdy nie jestem aktywny na przeglądarce .Jeżeli kogoś razi data Defendera to informuje ,że jest on aktualizowany do najnowszej wersji .Wystarczy otworzyć Windows Update i zobaczyć w historii aktualizacji ,że jest aktualizowany co kilka dni przez Microsoft .

  #169 30.11.2016 16:54

@Anonim (niezalogowany): Możesz ale popatrz na datę wydania !!!!???

  #168 25.11.2016 09:53

Czy moge zainstalowac Defendera do windos 7

  #167 07.09.2016 11:54

Windows Defender miałem wgrany od początku razem z systemem Windows 7 Pro . 64 bit a później zainstalowałem antywirusa darmowego i u mnie nie kłócą się i nie spowalniają oraz uzupełniają się .Co do pytania czy odinstalować czy zostawić W.Defender zdania są podzielone ? Mój antywirus zablokował zaporę Windows a dał swoją jaką główną .Nie blokuje Defendera ,więc chyba jest w porządku i sobie na wzajem nie przeszkadzają .Natomiast u kolegi dla przykładu Eset zablokował Defendera i wspomnianą zaporę Windowsa. Musisz zadać sobie konkretne pytanie czy AVG Free da sobie radę bo jeśli tak to Defender dla próby możesz zablokować a nie usuwać go . Jeżeli AVG go nie zablokował automatycznie to zapewne tego nie zrobi . W moim komputerze jest włączona aktualizacja Windowsa ,więc Windows Defender widzę w Windows Update ,że instaluje nowsze aktualizacje i to jest istotne bo pobiera najnowsze zagrożenia z bazy danych Microsoft . Niektórzy piszą ,że Defender nic nie znalazł ,więc albo mają dobrego , czujnego innego antywirusa albo nie mają pecha. W Windows 7 i XP jest na stałe skaner - mrt i on też jest aktualizowany z poszerzeniem nazw wirusów .trojanów i co jakiś czas trzeba przeskanować .Co prawda pisze w centrum akcji zabezpieczenia ,że posiadanie dwóch lub więcej programów anty szpiegowskich może spowodować wolniejszą pracę komputera ale u mnie nie spowalniają . Co istotne , antywirus jakikolwiek darmowy czy płatny ma trochę inny niż W. Defender - poszerzony zakres bezpieczeństwa w poszukiwaniu wirusów ,szkodników ,rotkitów ,robaków ,trojanów lub nie tylko anty szpiegowskich ,niechcianych programów ,więc wniosek sam W. Defender jest niewystarczający do ochrony .

  #166 22.08.2016 17:35

Mam pytanie: Czy jeśli na Windows Vista zainstaluję AVG w wersji free, to muszę odinstalować Windows Defendera. czy tren Defender sam się wyłączy??

pikaczu   14 #165 25.06.2016 21:16

@eddie71: aha, dobra

eddie71   10 #164 25.06.2016 17:02

@pikaczu: Nie wiem nawet, czy Windows Defender jako całość posiada jakiś numer. Po prostu wraz z kolejną aktualizacją systemu aktualizują jakiś składnik Windows Defendera. W moim przypadku klikając na "Pomoc" wyświetlają się następujące aktualne wersje składników:
Wersja klienta ochrony przed złośliwym oprogramowaniem: 4.10.14366.0
Wersja aparatu: 1.1.12805.0
Definicja programu antywirusowego: 1.223.2610.0
Definicja oprogramowania antyszpiegowskiego: 1.223.2610.0
Wersja mechanizmu systemu inspekcji sieci: 2.1.12706.0
Wersja definicji systemu inspekcji sieci: 116.9.0.0

pikaczu   14 #163 20.06.2016 21:15

@eddie71: kiedy nowa wersja?

eddie71   10 #162 20.06.2016 21:09

@pikaczu: W systemach Windows 8 i Windows 10 "Windows Defender" jest wbudowany.

pikaczu   14 #161 14.02.2016 11:06

czy microsoft, juz nie wydaje nowych wersji defendera? mam win 10.

  #160 21.08.2015 23:58

Na Win XP SP3 robi za darmowy HIPS :). I o dziwo automatyczne aktualizacje bazy sygnatur poprzez Win Update wciąż działają :)

  #159 22.02.2015 14:17

@Kris_de_bard: Defender używam od kilkunastu dni na W7x64. Nie sprawia problemów, a jest przede wszystkim lekki.

Kris_de_bard   7 #158 22.02.2015 12:33

@Pawelek: Na chwilę obecną polecam jednak pod Windows 7 Microsoft Security Essentials. Nowy Defender jest rozwijany pod Windows 10 i głęboko zaszyty w systemie dla bezpieczeństwa.

  #157 19.02.2015 10:42

@Kris_de_bard: Okej wszystko jasne w tym, co napisałeś :) Mój główny system to W7x64 i tutaj właśnie używam defendera po wszystkich aktualizacjach. Jak myślisz, na W7 Defender jest dobrym wyborem? Póki co, nie mam zastrzeżeń. Przesiadłem się z Avasta, który to irytował alertem. Co do W10 to i ja się przesiądę na pewno na niego z W7.

Autor edytował komentarz.