Windows Defender 1.1.1593.0

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Windows Defender to bezpłatny program firmy Microsoft służący do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) ale także z innymi niepożądanymi komponentami (rootkity, keyloggery itp.).

Oprócz skanowania na żądanie program oferuje ochronę przed niechcianymi zmianami w czasie rzeczywistym. Przeznaczony do tego i działający w tle agent zawiera między innymi moduł monitorujący zmiany w zakresie programów uruchamianych automatycznie przy starcie systemu, ustawień systemowych, usług i sterowników, przeglądarki Internet Explorer itp. Niebezpieczne komponenty wykrywane są na podstawie automatycznie pobieranych sygnatur. Dzięki funkcji Software Explorer możemy sprawdzić i ewentualnie zablokować wybrane programy (procesy) uruchamiane są przy starcie systemu, uruchomione w danym momencie, czy korzystające z połączenia internetowego.

Windows Defender pozwala opcjonalnie na wzięcie udziału w programie SpyNet, pozwalającym na automatyczną wymianę informacji o zagrożeniach internetowych pomiędzy użytkownikami programu. Obsługa większości funkcji wspomagana jest kreatorami, tak więc zarówno zaawansowani użytkownicy jak i początkujący nie powinni mieć trudności ze skutecznym skonfigurowaniem wszelkich elementów mechanizmu wyszukiwania oprogramowania śledzącego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nie zauważyłem
przepuszcza trojany, jest niedopracowany, bardzo uciążliwy i źle zaprojektowany
ocena użytkownika
25.04.2018 20:39 • Recenzja do wersji 1.1.1593.0

Miałem włączona blokadę aplikacji. Windows wywalał komunikat o blokowaniu KAŻDEGO programu. Było by ok gdyby nie to że nie podaje konkretnie co chce blokować. Jedynie skróconą nazwę pliku. Trzeba go szukać. Często takich plików jest wiele bądź system nie jest w stanie ich wyszukać ( ukryty, zastrzeżony folder) .
Kiedyś próbowałem wyłączyć tą funkcję. Ok. Przyciski działają ale... aplikacje dalej poblokowane.
Na czuja dodajesz wyjątki. Gdy je dodasz i sie pomylisz - już nigdy ich nie wycofiesz . Nie ma takiej opcji. Nie przewidzieli.

Wszystko by było jeszcze do przełknięcia gdyby nie to że przy INFEKCJI ! program kompletnie sobie nie radził. Trojan sie powielał a Defender jedyne co potrafił robić to męczącym dzwiękiem powiadamiać co pare sekund o infekcji.
Dopiero normalny antywirus online zaradził. To by było na tyle. Defendera czeka długa droga zanim coś będzie sobą reprezentował.