Windows Live Mail Desktop Beta Refresh

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wypuścił kolejny build programu Windows Live Mail Desktop, następcy Outlook Express i Windows Mail. Tym razem widać duży postęp i pewnie już niedługo aplikacja będzie się dała używać.

Po uruchomieniu od razu odczuwa się duże przyspieszenie działania WLMD. Poprzednio działał on bardzo wolno. Poprawiono też wygląd. Bardziej pasuje do stylu Visty i jest ładniejszy od poprzedniego. Za pomocą przycisków można przełączać się pomiędzy pocztą, RSSami i grupami dyskusyjnymi. Można też otworzyć okienko kontaktów albo stronę internetową Windows Live z kalendarzem. Wprowadzono nowy kreator importu ustawień i wiadomości z Outlook Express. Jak można się było spodziewać, są też nowe błędy, np. niedziałająca literka ż albo popsuta tzw. "wrotka". Niemniej wydany właśnie build prezentuje się o wiele lepiej od poprzednich i pozwala mieć nadzieję, że Outlook Express doczeka się godnego następcy, który jako mniej zależny od Windows będzie mógł być rozwijany w wystarczającym tempie.

Tak jak w przypadku poprzedniego buildu, w celu ściągnięcia WLMD konieczne jest zalogowanie się paszportem Hotmail lub MSN i ustawienie w przeglądarce języka angielskiego.

© dobreprogramy
s