Windows Live Mesh

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft ogłosił wydanie pierwszej wersji rozwojowej platformy Live Mesh, umożliwiającej synchronizację plików i aplikacji pomiędzy różnego rodzaju urządzeniami przenośnymi.

Usługa pozwala na stworzenie wirtualnego pulpitu, za pośrednictwem którego podłączeni użytkownicy mogą łatwo współdzielić zasoby, w postaci muzyki, filmów, czy dokumentów. Możliwe jest również kontrolowanie podłączonych urządzeń i udostępnionych zasobów za pośrednictwem serwisu. Kolejną częścią Mesh jest FeedSync, znany także wcześniej pod nazwą Simple Sharing Extensions. Umożliwia on synchronizację aplikacji pomiędzy poszczególnymi platformami. Korporacja udostępniła również API usługi.

Według przewidywań, wspomniana usługa Microsoftu jest odpowiedzią na rozszerzającą się ofertę usług internetowych firmy Google. W chwili obecnej platforma współpracuje z systemami Windows XP oraz Vista i jest dostępna jedynie dla wąskiego, dziesięciotysięcznego grona testerów. W przyszłości zakres ten ma zostać poszerzony o Maca, Xboksa, aparaty fotograficzne, ramki na zdjęcia, czy też urządzenia DVR.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji