reklama

Windows Media Player 11.0.5721 PL

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Najnowsza wersja odtwarzacza multimedialnego firmy Microsoft dla systemu Windows XP.

Główne nowości Windows Media Player 11 to nowy interfejs użytkownika, usprawniony mechanizm synchronizacji z urządzeniami przenośnymi, grupowanie albumów w "stos", indeksowana, rozbudowana baza z dostępnymi mediami, która pozwalała będzie na wyszukiwanie pasujących utworów w czasie edycji kryterium szukania, możliwość modyfikowania jakości podpisanych DRM plików (np. w celu zaoszczędzenia miejsca przy przenoszeniu ich na urządzenia przenośne), integracja z wieloma sklepami muzycznymi.

W programie zintegrowano Windows Media Connect jako nową funkcję Media Sharing, która pozwala na łatwy dostęp do utworów z biblioteki odtwarzacza poprzez domową sieć z urządzeń odtwarzających mających obsługę sieci (Xbox 360) lub też komputerów z Windows Vista.

Uwaga!

Odmianę programu dla 64-bitowych wersji Windows XP można pobrać na stronach producenta

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

dobre odtwarzanie większości popularnych formatów wideo
brak odtwarzania i zapisu formatu flv, błędna muzyczna baza danych, brak możliwości wypalenia dvd, brak możliwości odinstalowania

Moja recenzja dotyczy najnowszej wersji odtwarzacza multimedialnego firmy Microsoft dla systemu Windows 7 – Windows Media Player 12. Będzie ona wybiórcza, ponieważ zamierzam skupić się tylko na tych jego elementach, które są dla mnie istotne, tj. odtwarzanie muzyki oraz zgrywanie i wypalanie płyt. Nie mam niestety nic optymistycznego do powiedzenia na jego temat. Uważam, iż jest to, jak na produkt firmowy, stosunkowo słaby odtwarzacz. Dlaczego? Zacznę od wad, bo jest ich, niestety, więcej.

WMP 12 niewiele różni się od swego poprzednika, Windows Media Player 11, może poza tym że, po raz pierwszy, daje możliwość bezstykowego wypalania utworów; jednak tylko w teorii, bo gdy się włączy tę opcję, wyświetla się taki mniej więcej komunikat: „twoja nagrywarka nie wspiera bezstykowego nagrywania utworów; skontaktuj się z jej producentem”. Skontaktowałem się z pomocą techniczną Fujitsu-Siemens (to producent mojego komputera) i nikt nie umiał mi tego wyjaśnić. Dodam, że na tym samym komputerze mam zainstalowany odtwarzacz konkurencji – iTunes, i tu – o dziwo – nie mam podobnych problemów. Czyli: obce oprogramowanie spisuje się lepiej niż firmowe! Kompletna paranoja! Za szczyt możliwości w rozwoju tego odtwarzacza uważam WMP 10. Cała bieda rozpoczęła się, gdy Microsoft postanowił za wszelką cenę upodobnić swój odtwarzacz do iTunesa (m. in. grupowanie albumów wg okładek lub listy).

Kolejna irytująca wada: podczas słuchania płyty CD automatycznie pobierane są informacje o albumie, dotyczy to również płyt zgrywanych do biblioteki. I tu przykra niespodzianka: wiadomo, iż podczas pobierania tychże informacji program łączy się z internetową muzyczną bazą danych. O ile jednak baza danych dotycząc muzyki pop czy rocka jest w miarę solidna (choć i tu spotkałem się z błędami) to baza danych dotycząca muzyki klasycznej jej po prostu FATALNA!!!. Pamiętam, przed laty, gdy jeszcze miałem tę opcję odtwarzacza zaznaczoną, wszystkie moje dane, dotyczące płyt, które pracowicie wprowadziłem ręcznie ze zgrywanych płyt, zostały usunięte. Program nie potrafił rozpoznać większości płyt, wpisując jako tytuł: "nieznany album", jako wykonawcę – "nieznany wykonawca" i utwory jako: utwór 1, utwór 2, utwór 3, itd. Łatwo wyobrazić sobie moją rozpacz. Na szczęście miałem kompletne opisy zrobione wcześniej w edytorze tekstu i pracowicie, płyta po płycie pieczołowicie odtworzyłem je. Ale zajęło mi to wiele dni (dla ponad 100 płyt). Odhaczyłem następnie tę opcję w ustawieniach i radzę to zrobić wszystkim, którzy mają nagrania z klasyki (zwłaszcza rzadkie) i chcą mieć porządek w swojej bibliotece muzycznej.

Błędy w odtwarzaniu: czasami podczas odtwarzania utworu wyświetla się czerwony wykrzyknik i pojawia się groźnie brzmiący komunikat: "program nie może odtworzyć pliku, który być może został uszkodzony lub usunięty". Tymczasem klikam identycznie nagranie w dziale „Moja muzyka” i tu odtwarza się ono bez przeszkód! O co tutaj chodzi? Czasem bywa też odwrotnie: plik nie daje się odtworzyć z poziomu „Moja muzyka” a odtwarza się bez przeszkód bezpośrednio z odtwarzacza. (???)

4. Następna wada - brak możliwości odtwarzania i zapisu popularnego formatu flv. Dlaczego?

Nie chce dalej ciągnąc tej listy.

Na zakończenie coś pozytywnego. Program dobrze odtwarza filmy, zarówno w wersji strumieniowej jak i z płyty DVD. Ale i tu nie brak przykrych niespodzianek, bo np. pliki video można wypalić tylko jako płytę z danymi, gdy natomiast chce się ją nagrać jako normalną płytę DVD, trzeba ratować się innym programikiem, dołączanym do systemu – Windows DVD Burning. Dlaczego funkcja ta nie jest zintegrowana z odtwarzaczem to kolejna zagadka, jaka zgotowali specjaliści z Microsoftu.

Powtórzę więc – słaby program, jak na standardy oprogramowania firmowego.

I – już zupełnie na koniec – refleksja ogólna. Uważam, że za dużo jest odtwarzaczy multimedialnych. Gdyby ich twórcy połączyli swoje wysiłki i w efekcie pozostało 4 – 5 naprawdę świetnych odtwarzaczy, byłoby to z korzyścią dla wszystkich, przede wszystkim jednak dla melomanów.

04.10.2011 12:21 | Recenzja do wersji 11.0.5721 PL
reklama

Komentarze

0 nowych
Krzysztof.   9 #437 16.02.2018 01:36

Po latach stwierdzam: szkoda, że ten odtwarzacz multimedialny został przez Microsoft porzucony. To porzucenie stało się dla mnie symbolem nieporadności tej firmy i braku wizji rozwoju.

  #436 21.08.2017 11:58

co???????????????????????? allplayer to śmieć! jeszcze po za tym wirusy! foobar tak! aż ty idz do domu głupiego nie znasz się! miałem ell player i co? wirus! a jak zawsze ponatto masz prenensje na smatę! a wszystko przez niego najlepszy windows media player tylko szkoda że nie odtwarza płyt a bym go bardziej polecił :(

  #435 09.08.2017 14:09

Co zrobić, żeby przy starcie WMP na liście odtwarzania automatycznie były ostatnio odtwarzane pliki? Obecnie po włączeniu programu lista jest zawsze pusta

  #434 24.01.2017 20:44

Rozumiem ,że na Windows 7 64 bit WMP nie działa mimo zainstalowania go z systemem i jest tylko bezużyteczną atrapą na dolnym pasku . Działa na XP - eku ale wgrywany jest nadal w system Windows 7 ,więc po co ? Co proponujecie zamiast niego dla Windows 7 64 bit prof. ?

FreeWare_RK   21 #433 23.08.2016 00:28

Stary dobry wiarus, poczciwina. Na stare i nowe sprzęty. Całkiem przyjemny choć nie najlepszy ale sentymentalny :) .

Krasor   13 #432 16.12.2015 23:32

Do podstawowych zadań nadaje sie znakomicie, a jeśli ktoś chce cos bardziej rozbudowanego to sa inne darmowe alternatywy.

Ostatni Mohikanin   29 #431 10.04.2015 09:39

Program posiada fajnie skonstruowaną bibliotekę multimediów. Warto jednak przed dodaniem do niej plików odpowiednio je otagować (np. programem Mp3tag).

ettidinad   6 #430 01.03.2015 22:16

Świetnie wyglądał w wersji 10. 11 jak dla mnie zbyt cukierkowata i ociężała.
W siódemce się poprawił, ale i tak najczęściej korzystam z MPC-HC :)

  #429 03.02.2015 11:29

@yanko wojownik: Dokładnie.
Ale Windows Media Player 6.4 :) Dla mnie najlepszy.
Wystarczyło pod XP: Win+R -> mplayer2.exe i gotowe :)
Teraz zastąpił go MPC-HC.

yanko wojownik   14 #428 14.12.2014 09:27

Niegdyś w czasach Windows 98 i trochę jeszcze później kiedy arsenał odtwarzaczy nie był tak bogaty był ów uzasadniony, do wersji 6 zdaje się o ile dobrze pamiętam był lekki i miał fajny prosty interfejs od wersji 7 zaczęli z tym kombinować. Obecnie to raczej zbędny archaik ze wskazaniem do wyłączenia lub odinstalowania, tylko co pocznie user który nie wie że żeby otworzył film w komputerze nie wystarczy mu sam system i gdy zabrakło by tam wbudowanego playera i przeglądarki nie wiedziałby co począć a masa userów bierze komputer z tym co fabryka mu dała i nic nie dokłada więc przez to to jest zasadne żeby ów w ogóle w systemie nominalnie był.

  #427 14.11.2014 12:07

Jak coś... (?) Repair Windows Media Player with Fix WMP Utility
http://www.thewindowsclub.com/repair-windows-media-player-with-fix-wmp-utility

  #426 28.10.2014 08:25

Windows Media Player (w Windows 7) "sprzedaje" mój adres IP (zobacz w "Real IP detection" i kliknij "Run decloaking tests")
http://www.ip-score.com

Jak to można wyłączyć "np. dla bezpieczeństwa" - bo i tak wogóle nie używam tego odtwarzacza ???

  #425 29.09.2014 23:25

windows media player do mp3 dla mnie najlepszy NIESTETY do filmow jajgorszy

  #424 22.02.2014 23:32

WINDOWS 7 PRO SP1 PL x64 & WMP12 x32/64

Jak "ujarzmić" WINDOWS MEDIA PLAYERA ?

Dlaczego WMP ? Bo renderuje najlepszy obraz ze wszystkich odtwarzaczy plików video .

WMP12 x64 odtwarza wszystkie formaty video i audio (DTS) z napisami (z wyjątkiem .wmv .MPEG-2 , WMV3 , VC1 , AVC) . Postawiłem na : FFDSHOW AUDIO & VIDEO DECODER (priorytet : 0xffffff00 - wartość max !!!) , LAV SPLITTER SOURCE , ENHANCED VIDEO RENDERER (EVR) , VSFILTER-autoloading version (priorytet : 0xffffffff) , DIRECT SOUND AUDIO RENDERER . Unieszkodliwiłem WINDOWS MEDIA FOUNDATION (MP4SDECD.DLL.bak , MP43DECD.DLL.bak , MPG4DECD.DLL.bak) i MICROSOFT DTV-DVD AUDIO & VIDEO DECODER (MSMPEG2ADEC.DLL.bak - 32/64 bit ! , MSMPEG2VDEC.DLL.bak) . Dla WMP12 x32 MICROSOFT DTV-DVD VIDEO DECODER pozostawiłem bez zmian , aby mieć możliwość odczytu archaicznych płyt DVD (=kłopoty z plikami : , .mp4 , .mov , .wtv , .dvr-ms , .wmv , .ts , .mts , .m2ts) . RDPDSHOW REDIRECTION FILTER priorytet : 0xffffffff . Żaden z pozostałych systemowych dekoderów lub filtrów nie ma priorytetu większego niż 0x00400001 !
Aby obowiązywała gradacja priorytetów filtrów FFDSHOW zapisanych w kluczu CLSID należy z rejestru usunąć : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectShow\Preferred i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\DirectShow\Preferred . Zmieniając priorytety filtrów należy pamiętać , że będą one obowiązywały po wylogowaniu i zalogowaniu , bądź restarcie systemu Windows .
Z REJESTRU WINDOWS pozbyłem się kluczy : HKCR\MediaType\E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770 , HKCR\WOW6432NODE\MediaType\E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770 , a w kluczach Extensions\.xxx ustawiłem dla plików video "SourceFilter"="{B98D13E7-55DB-4385-A33D-09FD1BA26338}" (LAV SPLITTER SOURCE i już nie widzę komunkatu , że "WMP napotkał na problem podczas próby odtworzenia pliku") , a problem desynchronizacji napisów (co innego widzisz/słyszysz , a co innego czytasz) minął jak zły sen . MPC-HC ma też ten problem (MPEG PS/TS/PVA zamieniłem na LAV SPLITTER SOURCE) .
Problemem są również wartości "DelegateExecute"="{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}" (usunąłem wszystkie z kluczy : .xxxfile i , xxx_auto_file , WMP11.AssocFile.xxx , WMP.WTVFILE , WMP.DVR-MS -HKCR) i zawartość klucza* HKCR\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 (odtwórz za pomocą WMP12 x64 , a w rzeczywistości jest to WMP 12 x32 lub odwrotnie - Menedżer Zadań Windows *32) .
Aby WMP 12 x64 pojawił się w "Otwórz za pomocą" należy w HKCR\Applications stworzyć klucz WMPLAYER64.exe tj. należy zapisać klucz WMPLAYER.exe a następnie zmienić nazwę na WMPLAYER64.exe (będzie "opór") i ścieżki dostępu z %PROGRAMFILES(x86)% na %PROGRAMFILES% (REG_EXPAND_SZ !!!) i dodać do rejestru zapisany klucz WMPLAYER.exe . W podkluczu SupportedTypes (WMPLAYER.exe i WMPLAYER64.exe) powinno znajdować się rozszerzenie interesującego nas pliku (.xxx), a jak go nie ma to trzeba go dodać .
Aby do pliku .ssif przypisać WMP 12 x32/64 należy w rejestrze dokonać następującego wpisu :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ssif]
@="ssif_auto_file"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ssif\OpenWithList\WMPLAYER64.exe]

Nazwy WINDOWS MEDIA PLAYER 12 i WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64 uzyskujemy dodając do rejestru :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]
"C:\\PROGRAM FILES (x86)\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12"
"C:\\PROGRAM FILES\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64"

"Zmuszenie" WMP 12 x64 do automatycznego odczytu (niezabezpieczonych) płyt Blu-Ray !!! (zabepieczone DRM : działający ANYDVD HD zdejmuje DRM w "locie" , a WMP12 x64 dokonuje reszty) :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\WMP.BD\SHELL\PLAY]
@="&PLAY"

[HKEY_CLASSES_ROOT\WMP.BD\SHELL\PLAY\COMMAND]
"DelegateExecute"="{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\EventHandlers\PlayBluRayOnArrival]
"MSPlayBDOnArrival"=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\Handlers\MSPlayBDOnArrival]
"Action"="ODTWÓRZ"
"DefaultIcon"="C:\\PROGRAM FILES\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"
"InitCmdLine"="\\BDMV\\PLAYLIST"
"InvokeProgID"="WMP.BD"
"InvokeVerb"="PLAY"
"Provider"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64"

W kluczu* rejestru : HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 należy zmienić : %PROGRAMFILES(x86)% na %PROGRAMFILES% .

Problemem jest to , że C:\PROGRAM FILES (x86)\WINDOWS MEDIA PLAYER\WMPLAYER.exe odwołuje się do klucza : HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 , a powinien się odwoływać do : HKEY_CLASSES_ROOT\SYSWOW6432NODE\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 !!!

Nie bardzo rozumiem dlaczego w kluczu rejestru : HKEY_CLASSES_ROOT\SYSWOW6432NODE\CLSID znajdują się ścieżki dostępu C:\WINDOWS\SYSTEM32 (oprócz podklucza WIN64) , a nie C:\WINDOWS\SYSWOW64 ? To po co w folderze SYSWOW64 są pliki aplikacji 32bit ? (zmieniłem to po kilku tygodniach "mozolnej pracy")

Najlepszym dekoderem dla plików .rm , .rmvb , .rv itp. jest MPC VIDEO DECODER (0xffffff01 , tylko Real Video v !!!) . Przy ocenie dekoderów kieruję się wskazaniami EVR tj. wymagam zerowych opóźnień i czy zgadza się liczba odtworzonych klatek po 16min 40s (1000s) .

WMP 12 x32/64 są w stanie odtwarzać pliki .ssif (BLU-RAY 3D) w trybie 2D z napisami (zewnętrznymi lub wewnętrznymi) .

WMP 12 x32/64 & .wmv & napisy = najszybsza "konwersja" z możliwych tj. zmiana rozszerzenia .wmv na .mkv .

"Opór" systemu przed zmianami w REJESTRZE należy łamać przez nadawanie sobie odpowiednich uprawnień do klucza rejestru lub klucza i jego podkluczy . To samo dotyczy plików WINDOWS MEDIA FOUNDATION
i MICROSOFT DTV-DVD AUDIO & VIDEO DECODER (Właściwości/Zabezpieczenia) .

Po tej "drakońskiej kuracji" WINDOWS 7 PRO SP1 PL x64 , uważam WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x32/64 za najlepszy odtwarzacz plików video 2D .
Do odtwarzania plików .ssif w trybie 3D i napisów .srt w trybie 3D !!! używam STEREOSCOPIC PLAYER 1.81 & FFDSHOW SUBTITLES (położenie napisów poziomo : lewe oko 55 % , prawe oko 45%) .

FDSHOW VIDEO DECODER : libavcodec , Wyostrzanie - swscaler 4 , 4 !!!
FDSHOW AUDIO DECODER : libavcodec .

Pomocne programy :
DIRECTSHOW FILTER MANAGER 0.50 (ustawianie priorytetów dekoderów/filtrów , rejestracja i wyrejestrowanie) - tylko 32bit !
INSTALLEDCODEC 1.30 , INSTALLED CODEC 1.30 x64 (wyłączanie/włączanie , edycja rejestru i ręczne ustawianie priorytetów dekoderów/filtrów x32/64 )

P.S.
Mam silne i nieodparte wrażenie graniczące z pewnością , że WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64 i INTERNET EXPLORER x64 zostały potraktowane w WINDOWS 7 x64 jak "piąte koło u wozu" .
Co to za sens , aby w 64-bitowym systemie "główną rolę grały" aplikacje 32-bitowe ?

DEKODERY I FILTRY REJESTRUJĘ ZA POMOCĄ REGSVR32.exe (Otwórz za pomocą) :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL\OPEN]
"FriendlyAppName"="SERWER REJESTRU"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL\OPEN\COMMAND]
@="\"C:\\WINDOWS\\SYSWOW64\\REGSVR32.exe\" \"%1\""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SupportedTypes]
".ax"=""
".dll"=""
".ocx"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL\OPEN]
"FriendlyAppName"="SERWER REJESTRU x64"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL\OPEN\COMMAND]
@="\"C:\\WINDOWS\\SYSTEM32\\REGSVR32.exe\" \"%1\""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SupportedTypes]
".ax"=""
".dll"=""
".ocx"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList\REGSVR64.exe]

  #423 22.02.2014 23:25

WINDOWS 7 PRO SP1 PL x64 & WMP12 x32/64

Jak "ujarzmić" WINDOWS MEDIA PLAYERA ?

Dlaczego WMP ? Bo renderuje najlepszy obraz ze wszystkich odtwarzaczy plików video .

WMP12 x64 odtwarza wszystkie formaty video i audio (DTS) z napisami (z wyjątkiem .wmv .MPEG-2 , WMV3 , VC1 , AVC) . Postawiłem na : FFDSHOW AUDIO & VIDEO DECODER (priorytet : 0xffffff00 - wartość max !!!) , LAV SPLITTER SOURCE , ENHANCED VIDEO RENDERER (EVR) , VSFILTER-autoloading version (priorytet : 0xffffffff) , DIRECT SOUND AUDIO RENDERER . Unieszkodliwiłem WINDOWS MEDIA FOUNDATION (MP4SDECD.DLL.bak , MP43DECD.DLL.bak , MPG4DECD.DLL.bak) i MICROSOFT DTV-DVD AUDIO & VIDEO DECODER (MSMPEG2ADEC.DLL.bak - 32/64 bit ! , MSMPEG2VDEC.DLL.bak) . Dla WMP12 x32 MICROSOFT DTV-DVD VIDEO DECODER pozostawiłem bez zmian , aby mieć możliwość odczytu archaicznych płyt DVD (=kłopoty z plikami : , .mp4 , .mov , .wtv , .dvr-ms , .wmv , .ts , .mts , .m2ts) . RDPDSHOW REDIRECTION FILTER priorytet : 0xffffffff . Żaden z pozostałych systemowych dekoderów lub filtrów nie ma priorytetu większego niż 0x00400001 !
Aby obowiązywała gradacja priorytetów filtrów FFDSHOW zapisanych w kluczu CLSID należy z rejestru usunąć : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectShow\Preferred i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\DirectShow\Preferred . Zmieniając priorytety filtrów należy pamiętać , że będą one obowiązywały po wylogowaniu i zalogowaniu , bądź restarcie systemu Windows .
Z REJESTRU WINDOWS pozbyłem się kluczy : HKCR\MediaType\E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770 , HKCR\WOW6432NODE\MediaType\E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770 , a w kluczach Extensions\.xxx ustawiłem dla plików video "SourceFilter"="{B98D13E7-55DB-4385-A33D-09FD1BA26338}" (LAV SPLITTER SOURCE i już nie widzę komunkatu , że "WMP napotkał na problem podczas próby odtworzenia pliku") , a problem desynchronizacji napisów (co innego widzisz/słyszysz , a co innego czytasz) minął jak zły sen . MPC-HC ma też ten problem (MPEG PS/TS/PVA zamieniłem na LAV SPLITTER SOURCE) .
Problemem są również wartości "DelegateExecute"="{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}" (usunąłem wszystkie z kluczy : .xxxfile i , xxx_auto_file , WMP11.AssocFile.xxx , WMP.WTVFILE , WMP.DVR-MS -HKCR) i zawartość klucza* HKCR\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 (odtwórz za pomocą WMP12 x64 , a w rzeczywistości jest to WMP 12 x32 lub odwrotnie - Menedżer Zadań Windows *32) .
Aby WMP 12 x64 pojawił się w "Otwórz za pomocą" należy w HKCR\Applications stworzyć klucz WMPLAYER64.exe tj. należy zapisać klucz WMPLAYER.exe a następnie zmienić nazwę na WMPLAYER64.exe (będzie "opór") i ścieżki dostępu z %PROGRAMFILES(x86)% na %PROGRAMFILES% (REG_EXPAND_SZ !!!) i dodać do rejestru zapisany klucz WMPLAYER.exe . W podkluczu SupportedTypes (WMPLAYER.exe i WMPLAYER64.exe) powinno znajdować się rozszerzenie interesującego nas pliku (.xxx), a jak go nie ma to trzeba go dodać .
Aby do pliku .ssif przypisać WMP 12 x32/64 należy w rejestrze dokonać następującego wpisu :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ssif]
@="ssif_auto_file"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ssif\OpenWithList\WMPLAYER64.exe]

Nazwy WINDOWS MEDIA PLAYER 12 i WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64 uzyskujemy dodając do rejestru :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]
"C:\\PROGRAM FILES (x86)\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12"
"C:\\PROGRAM FILES\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64"

"Zmuszenie" WMP 12 x64 do automatycznego odczytu (niezabezpieczonych) płyt Blu-Ray !!! (zabepieczone DRM : działający ANYDVD HD zdejmuje DRM w "locie" , a WMP12 x64 dokonuje reszty) :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\WMP.BD\SHELL\PLAY]
@="&PLAY"

[HKEY_CLASSES_ROOT\WMP.BD\SHELL\PLAY\COMMAND]
"DelegateExecute"="{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\EventHandlers\PlayBluRayOnArrival]
"MSPlayBDOnArrival"=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\Handlers\MSPlayBDOnArrival]
"Action"="ODTWÓRZ"
"DefaultIcon"="C:\\PROGRAM FILES\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"
"InitCmdLine"="\\BDMV\\PLAYLIST"
"InvokeProgID"="WMP.BD"
"InvokeVerb"="PLAY"
"Provider"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64"

W kluczu* rejestru : HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 należy zmienić : %PROGRAMFILES(x86)% na %PROGRAMFILES% .

Problemem jest to , że C:\PROGRAM FILES (x86)\WINDOWS MEDIA PLAYER\WMPLAYER.exe odwołuje się do klucza : HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 , a powinien się odwoływać do : HKEY_CLASSES_ROOT\SYSWOW6432NODE\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 !!!

Nie bardzo rozumiem dlaczego w kluczu rejestru : HKEY_CLASSES_ROOT\SYSWOW6432NODE\CLSID znajdują się ścieżki dostępu C:\WINDOWS\SYSTEM32 (oprócz podklucza WIN64) , a nie C:\WINDOWS\SYSWOW64 ? To po co w folderze SYSWOW64 są pliki aplikacji 32bit ? (zmieniłem to po kilku tygodniach "mozolnej pracy")

Najlepszym dekoderem dla plików .rm , .rmvb , .rv itp. jest MPC VIDEO DECODER (0xffffff01 , tylko Real Video v !!!) . Przy ocenie dekoderów kieruję się wskazaniami EVR tj. wymagam zerowych opóźnień i czy zgadza się liczba odtworzonych klatek po 16min 40s (1000s) .

WMP 12 x32/64 są w stanie odtwarzać pliki .ssif (BLU-RAY 3D) w trybie 2D z napisami (zewnętrznymi lub wewnętrznymi) .

WMP 12 x32/64 & .wmv & napisy = najszybsza "konwersja" z możliwych tj. zmiana rozszerzenia .wmv na .mkv .

"Opór" systemu przed zmianami w REJESTRZE należy łamać przez nadawanie sobie odpowiednich uprawnień do klucza rejestru lub klucza i jego podkluczy . To samo dotyczy plików WINDOWS MEDIA FOUNDATION
i MICROSOFT DTV-DVD AUDIO & VIDEO DECODER (Właściwości/Zabezpieczenia) .

Po tej "drakońskiej kuracji" WINDOWS 7 PRO SP1 PL x64 , uważam WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x32/64 za najlepszy odtwarzacz plików video 2D .
Do odtwarzania plików .ssif w trybie 3D i napisów .srt w trybie 3D !!! używam STEREOSCOPIC PLAYER 1.81 & FFDSHOW SUBTITLES (położenie napisów poziomo : lewe oko 55 % , prawe oko 45%) .

FDSHOW VIDEO DECODER : libavcodec , Wyostrzanie - swscaler 4 , 4 !!!
FDSHOW AUDIO DECODER : libavcodec .

Pomocne programy :
DIRECTSHOW FILTER MANAGER 0.50 (ustawianie priorytetów dekoderów/filtrów , rejestracja i wyrejestrowanie) - tylko 32bit !
INSTALLEDCODEC 1.30 , INSTALLED CODEC 1.30 x64 (wyłączanie/włączanie , edycja rejestru i ręczne ustawianie priorytetów dekoderów/filtrów x32/64 )

P.S.
Mam silne i nieodparte wrażenie graniczące z pewnością , że WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64 i INTERNET EXPLORER x64 zostały potraktowane w WINDOWS 7 x64 jak "piąte koło u wozu" .
Co to za sens , aby w 64-bitowym systemie "główną rolę grały" aplikacje 32-bitowe ?

DEKODERY I FILTRY REJESTRUJĘ ZA POMOCĄ REGSVR32.exe (Otwórz za pomocą) :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL\OPEN]
"FriendlyAppName"="SERWER REJESTRU"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL\OPEN\COMMAND]
@="\"C:\\WINDOWS\\SYSWOW64\\REGSVR32.exe\" \"%1\""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SupportedTypes]
".ax"=""
".dll"=""
".ocx"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL\OPEN]
"FriendlyAppName"="SERWER REJESTRU x64"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL\OPEN\COMMAND]
@="\"C:\\WINDOWS\\SYSTEM32\\REGSVR32.exe\" \"%1\""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SupportedTypes]
".ax"=""
".dll"=""
".ocx"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList\REGSVR64.exe]

  #422 22.02.2014 23:23

WINDOWS 7 PRO SP1 PL x64 & WMP12 x32/64

Jak "ujarzmić" WINDOWS MEDIA PLAYERA ?

Dlaczego WMP ? Bo renderuje najlepszy obraz ze wszystkich odtwarzaczy plików video .

WMP12 x64 odtwarza wszystkie formaty video i audio (DTS) z napisami (z wyjątkiem .wmv .MPEG-2 , WMV3 , VC1 , AVC) . Postawiłem na : FFDSHOW AUDIO & VIDEO DECODER (priorytet : 0xffffff00 - wartość max !!!) , LAV SPLITTER SOURCE , ENHANCED VIDEO RENDERER (EVR) , VSFILTER-autoloading version (priorytet : 0xffffffff) , DIRECT SOUND AUDIO RENDERER . Unieszkodliwiłem WINDOWS MEDIA FOUNDATION (MP4SDECD.DLL.bak , MP43DECD.DLL.bak , MPG4DECD.DLL.bak) i MICROSOFT DTV-DVD AUDIO & VIDEO DECODER (MSMPEG2ADEC.DLL.bak - 32/64 bit ! , MSMPEG2VDEC.DLL.bak) . Dla WMP12 x32 MICROSOFT DTV-DVD VIDEO DECODER pozostawiłem bez zmian , aby mieć możliwość odczytu archaicznych płyt DVD (=kłopoty z plikami : , .mp4 , .mov , .wtv , .dvr-ms , .wmv , .ts , .mts , .m2ts) . RDPDSHOW REDIRECTION FILTER priorytet : 0xffffffff . Żaden z pozostałych systemowych dekoderów lub filtrów nie ma priorytetu większego niż 0x00400001 !
Aby obowiązywała gradacja priorytetów filtrów FFDSHOW zapisanych w kluczu CLSID należy z rejestru usunąć : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectShow\Preferred i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\DirectShow\Preferred . Zmieniając priorytety filtrów należy pamiętać , że będą one obowiązywały po wylogowaniu i zalogowaniu , bądź restarcie systemu Windows .
Z REJESTRU WINDOWS pozbyłem się kluczy : HKCR\MediaType\E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770 , HKCR\WOW6432NODE\MediaType\E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770 , a w kluczach Extensions\.xxx ustawiłem dla plików video "SourceFilter"="{B98D13E7-55DB-4385-A33D-09FD1BA26338}" (LAV SPLITTER SOURCE i już nie widzę komunkatu , że "WMP napotkał na problem podczas próby odtworzenia pliku") , a problem desynchronizacji napisów (co innego widzisz/słyszysz , a co innego czytasz) minął jak zły sen . MPC-HC ma też ten problem (MPEG PS/TS/PVA zamieniłem na LAV SPLITTER SOURCE) .
Problemem są również wartości "DelegateExecute"="{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}" (usunąłem wszystkie z kluczy : .xxxfile i , xxx_auto_file , WMP11.AssocFile.xxx , WMP.WTVFILE , WMP.DVR-MS -HKCR) i zawartość klucza* HKCR\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 (odtwórz za pomocą WMP12 x64 , a w rzeczywistości jest to WMP 12 x32 lub odwrotnie - Menedżer Zadań Windows *32) .
Aby WMP 12 x64 pojawił się w "Otwórz za pomocą" należy w HKCR\Applications stworzyć klucz WMPLAYER64.exe tj. należy zapisać klucz WMPLAYER.exe a następnie zmienić nazwę na WMPLAYER64.exe (będzie "opór") i ścieżki dostępu z %PROGRAMFILES(x86)% na %PROGRAMFILES% (REG_EXPAND_SZ !!!) i dodać do rejestru zapisany klucz WMPLAYER.exe . W podkluczu SupportedTypes (WMPLAYER.exe i WMPLAYER64.exe) powinno znajdować się rozszerzenie interesującego nas pliku (.xxx), a jak go nie ma to trzeba go dodać .
Aby do pliku .ssif przypisać WMP 12 x32/64 należy w rejestrze dokonać następującego wpisu :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ssif]
@="ssif_auto_file"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ssif\OpenWithList\WMPLAYER64.exe]

Nazwy WINDOWS MEDIA PLAYER 12 i WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64 uzyskujemy dodając do rejestru :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]
"C:\\PROGRAM FILES (x86)\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12"
"C:\\PROGRAM FILES\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64"

"Zmuszenie" WMP 12 x64 do automatycznego odczytu (niezabezpieczonych) płyt Blu-Ray !!! (zabepieczone DRM : działający ANYDVD HD zdejmuje DRM w "locie" , a WMP12 x64 dokonuje reszty) :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\WMP.BD\SHELL\PLAY]
@="&PLAY"

[HKEY_CLASSES_ROOT\WMP.BD\SHELL\PLAY\COMMAND]
"DelegateExecute"="{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\EventHandlers\PlayBluRayOnArrival]
"MSPlayBDOnArrival"=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\Handlers\MSPlayBDOnArrival]
"Action"="ODTWÓRZ"
"DefaultIcon"="C:\\PROGRAM FILES\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"
"InitCmdLine"="\\BDMV\\PLAYLIST"
"InvokeProgID"="WMP.BD"
"InvokeVerb"="PLAY"
"Provider"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64"

W kluczu* rejestru : HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 należy zmienić : %PROGRAMFILES(x86)% na %PROGRAMFILES% .

Problemem jest to , że C:\PROGRAM FILES (x86)\WINDOWS MEDIA PLAYER\WMPLAYER.exe odwołuje się do klucza : HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 , a powinien się odwoływać do : HKEY_CLASSES_ROOT\SYSWOW6432NODE\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 !!!

Nie bardzo rozumiem dlaczego w kluczu rejestru : HKEY_CLASSES_ROOT\SYSWOW6432NODE\CLSID znajdują się ścieżki dostępu C:\WINDOWS\SYSTEM32 (oprócz podklucza WIN64) , a nie C:\WINDOWS\SYSWOW64 ? To po co w folderze SYSWOW64 są pliki aplikacji 32bit ? (zmieniłem to po kilku tygodniach "mozolnej pracy")

Najlepszym dekoderem dla plików .rm , .rmvb , .rv itp. jest MPC VIDEO DECODER (0xffffff01 , tylko Real Video v !!!) . Przy ocenie dekoderów kieruję się wskazaniami EVR tj. wymagam zerowych opóźnień i czy zgadza się liczba odtworzonych klatek po 16min 40s (1000s) .

WMP 12 x32/64 są w stanie odtwarzać pliki .ssif (BLU-RAY 3D) w trybie 2D z napisami (zewnętrznymi lub wewnętrznymi) .

WMP 12 x32/64 & .wmv & napisy = najszybsza "konwersja" z możliwych tj. zmiana rozszerzenia .wmv na .mkv .

"Opór" systemu przed zmianami w REJESTRZE należy łamać przez nadawanie sobie odpowiednich uprawnień do klucza rejestru lub klucza i jego podkluczy . To samo dotyczy plików WINDOWS MEDIA FOUNDATION
i MICROSOFT DTV-DVD AUDIO & VIDEO DECODER (Właściwości/Zabezpieczenia) .

Po tej "drakońskiej kuracji" WINDOWS 7 PRO SP1 PL x64 , uważam WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x32/64 za najlepszy odtwarzacz plików video 2D .
Do odtwarzania plików .ssif w trybie 3D i napisów .srt w trybie 3D !!! używam STEREOSCOPIC PLAYER 1.81 & FFDSHOW SUBTITLES (położenie napisów poziomo : lewe oko 55 % , prawe oko 45%) .

FDSHOW VIDEO DECODER : libavcodec , Wyostrzanie - swscaler 4 , 4 !!!
FDSHOW AUDIO DECODER : libavcodec .

Pomocne programy :
DIRECTSHOW FILTER MANAGER 0.50 (ustawianie priorytetów dekoderów/filtrów , rejestracja i wyrejestrowanie) - tylko 32bit !
INSTALLEDCODEC 1.30 , INSTALLED CODEC 1.30 x64 (wyłączanie/włączanie , edycja rejestru i ręczne ustawianie priorytetów dekoderów/filtrów x32/64 )

P.S.
Mam silne i nieodparte wrażenie graniczące z pewnością , że WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64 i INTERNET EXPLORER x64 zostały potraktowane w WINDOWS 7 x64 jak "piąte koło u wozu" .
Co to za sens , aby w 64-bitowym systemie "główną rolę grały" aplikacje 32-bitowe ?

DEKODERY I FILTRY REJESTRUJĘ ZA POMOCĄ REGSVR32.exe (Otwórz za pomocą) :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL\OPEN]
"FriendlyAppName"="SERWER REJESTRU"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL\OPEN\COMMAND]
@="\"C:\\WINDOWS\\SYSWOW64\\REGSVR32.exe\" \"%1\""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SupportedTypes]
".ax"=""
".dll"=""
".ocx"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL\OPEN]
"FriendlyAppName"="SERWER REJESTRU x64"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL\OPEN\COMMAND]
@="\"C:\\WINDOWS\\SYSTEM32\\REGSVR32.exe\" \"%1\""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SupportedTypes]
".ax"=""
".dll"=""
".ocx"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList\REGSVR64.exe]

  #421 22.02.2014 23:10

WINDOWS 7 PRO SP1 PL x64 & WMP12 x32/64

Jak "ujarzmić" WINDOWS MEDIA PLAYERA ?

Dlaczego WMP ? Bo renderuje najlepszy obraz ze wszystkich odtwarzaczy plików video .

WMP12 x64 odtwarza wszystkie formaty video i audio (DTS) z napisami (z wyjątkiem .wmv .MPEG-2 , WMV3 , VC1 , AVC) . Postawiłem na : FFDSHOW AUDIO & VIDEO DECODER (priorytet : 0xffffff00 - wartość max !!!) , LAV SPLITTER SOURCE , ENHANCED VIDEO RENDERER (EVR) , VSFILTER-autoloading version (priorytet : 0xffffffff) , DIRECT SOUND AUDIO RENDERER . Unieszkodliwiłem WINDOWS MEDIA FOUNDATION (MP4SDECD.DLL.bak , MP43DECD.DLL.bak , MPG4DECD.DLL.bak) i MICROSOFT DTV-DVD AUDIO & VIDEO DECODER (MSMPEG2ADEC.DLL.bak - 32/64 bit ! , MSMPEG2VDEC.DLL.bak) . Dla WMP12 x32 MICROSOFT DTV-DVD VIDEO DECODER pozostawiłem bez zmian , aby mieć możliwość odczytu archaicznych płyt DVD (=kłopoty z plikami : .mp4 , .mov , .wtv , .dvr-ms , .wmv , .ts , .mts , .m2ts) . RDPDSHOW REDIRECTION FILTER priorytet : 0xffffffff . Żaden z pozostałych systemowych dekoderów lub filtrów nie ma priorytetu większego niż 0x00400001 !
Aby obowiązywała gradacja priorytetów filtrów FFDSHOW zapisanych w kluczu CLSID należy z rejestru usunąć : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectShow\Preferred i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\DirectShow\Preferred . Zmieniając priorytety filtrów należy pamiętać , że będą one obowiązywały po wylogowaniu i zalogowaniu , bądź restarcie systemu Windows .
Z REJESTRU WINDOWS pozbyłem się kluczy : HKCR\MediaType\E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770 , HKCR\WOW6432NODE\MediaType\E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770 , a w kluczach Extensions\.xxx ustawiłem dla plików video "SourceFilter"="{B98D13E7-55DB-4385-A33D-09FD1BA26338}" (LAV SPLITTER SOURCE i już nie widzę komunkatu , że "WMP napotkał na problem podczas próby odtworzenia pliku") , a problem desynchronizacji napisów (co innego widzisz/słyszysz , a co innego czytasz) minął jak zły sen . MPC-HC ma też ten problem (MPEG PS/TS/PVA zamieniłem na LAV SPLITTER SOURCE) .
Problemem są również wartości "DelegateExecute"="{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}" (usunąłem wszystkie z kluczy : .xxxfile i , xxx_auto_file , WMP11.AssocFile.xxx , WMP.WTVFILE , WMP.DVR-MS - HKCR) i zawartość klucza* HKCR\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 (odtwórz za pomocą WMP12 x64 , a w rzeczywistości jest to WMP 12 x32 lub odwrotnie - Menedżer Zadań Windows *32) .
Aby WMP 12 x64 pojawił się w "Otwórz za pomocą" należy w HKCR\Applications stworzyć klucz WMPLAYER64.exe tj. należy zapisać klucz WMPLAYER.exe a następnie zmienić nazwę na WMPLAYER64.exe (będzie "opór") i ścieżki dostępu z %PROGRAMFILES(x86)% na %PROGRAMFILES% (REG_EXPAND_SZ !!!) i dodać do rejestru zapisany klucz WMPLAYER.exe . W podkluczu SupportedTypes (WMPLAYER.exe i WMPLAYER64.exe) powinno znajdować się rozszerzenie interesującego nas pliku (.xxx), a jak go nie ma to trzeba go dodać .
Aby do pliku .ssif przypisać WMP 12 x32/64 należy w rejestrze dokonać następującego wpisu :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ssif]
@="ssif_auto_file"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ssif\OpenWithList\WMPLAYER64.exe]

Nazwy WINDOWS MEDIA PLAYER 12 i WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64 uzyskujemy dodając do rejestru :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]
"C:\\PROGRAM FILES (x86)\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12"
"C:\\PROGRAM FILES\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64"

"Zmuszenie" WMP 12 x64 do automatycznego odczytu (niezabezpieczonych) płyt Blu-Ray !!! (zabepieczone DRM : działający ANYDVD HD zdejmuje DRM w "locie" , a WMP12 x64 dokonuje reszty) :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\WMP.BD\SHELL\PLAY]
@="&PLAY"

[HKEY_CLASSES_ROOT\WMP.BD\SHELL\PLAY\COMMAND]
"DelegateExecute"="{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\EventHandlers\PlayBluRayOnArrival]
"MSPlayBDOnArrival"=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\Handlers\MSPlayBDOnArrival]
"Action"="ODTWÓRZ"
"DefaultIcon"="C:\\PROGRAM FILES\\WINDOWS MEDIA PLAYER\\WMPLAYER.exe"
"InitCmdLine"="\\BDMV\\PLAYLIST"
"InvokeProgID"="WMP.BD"
"InvokeVerb"="PLAY"
"Provider"="WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64"

W kluczu* rejestru : HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 należy zmienić : %PROGRAMFILES(x86)% na %PROGRAMFILES% .

Problemem jest to , że C:\PROGRAM FILES (x86)\WINDOWS MEDIA PLAYER\WMPLAYER.exe odwołuje się do klucza* : HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 , a powinien się odwoływać do : HKEY_CLASSES_ROOT\SYSWOW6432NODE\CLSID\{ED1D0FDF-4414-470A-A56D-CFB68623FC58}\LocalServer32 !!!

Nie bardzo rozumiem dlaczego w kluczu rejestru : HKEY_CLASSES_ROOT\SYSWOW6432NODE\CLSID znajdują się ścieżki dostępu C:\WINDOWS\SYSTEM32 (oprócz podklucza WIN64) , a nie C:\WINDOWS\SYSWOW64 ? To po co w folderze SYSWOW64 są pliki aplikacji 32bit ? (zmieniłem to po kilku tygodniach "mozolnej pracy")

Najlepszym dekoderem dla plików .rm , .rmvb , .rv itp. jest MPC VIDEO DECODER 1.68.7417 (0xffffff01 , tylko Real Video v !!!) . Przy ocenie dekoderów kieruję się wskazaniami EVR tj. wymagam zerowych opóźnień (w najgorszym przypadku jedno-cyfrowych) oraz czy zgadza się liczba odtworzonych klatek po 16min 40s (1000s printscreen) .

WMP 12 x32/64 są w stanie odtwarzać pliki .ssif (BLU-RAY 3D) w trybie 2D z napisami (zewnętrznymi lub wewnętrznymi) .

WMP 12 x32/64 & .wmv & napisy = najszybsza "konwersja" z możliwych tj. zmiana rozszerzenia .wmv na .mkv .

"Opór" systemu przed zmianami w REJESTRZE należy łamać przez nadawanie sobie odpowiednich uprawnień do klucza rejestru lub klucza i jego podkluczy . To samo dotyczy plików WINDOWS MEDIA FOUNDATION
i MICROSOFT DTV-DVD AUDIO & VIDEO DECODER (Właściwości/Zabezpieczenia) .

Po tej "drakońskiej kuracji" WINDOWS 7 PRO SP1 PL x64 , uważam WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x32/64 za najlepszy odtwarzacz plików video 2D .
Do odtwarzania plików .ssif w trybie 3D i napisów .srt w trybie 3D !!! używam STEREOSCOPIC PLAYER 1.81 & FFDSHOW SUBTITLES (położenie napisów poziomo : lewe oko 55 % , prawe oko 45%) .

FFDSHOW VIDEO DECODER : libavcodec , Wyostrzanie - swscaler 4 , 4 !!!

Pomocne programy :
DIRECTSHOW FILTER MANAGER 0.50 (ustawianie priorytetów dekoderów/filtrów , rejestracja i wyrejestrowanie) - tylko 32bit !
INSTALLEDCODEC 1.30 , INSTALLED CODEC 1.30 x64 (wyłączanie/włączanie , edycja rejestru i ręczne ustawianie priorytetów dekoderów/filtrów x32/64 )

P.S.
Mam silne i nieodparte wrażenie graniczące z pewnością , że WINDOWS MEDIA PLAYER 12 x64 i INTERNET EXPLORER 9 x64 zostały potraktowane w WINDOWS 7 x64 jak "piąte koło u wozu" .
Co to za sens , aby w 64-bitowym systemie "główną rolę grały" aplikacje 32-bitowe ?

DEKODERY I FILTRY REJESTRUJĘ ZA POMOCĄ REGSVR32.exe (Otwórz za pomocą) :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL\OPEN]
"FriendlyAppName"="SERWER REJESTRU"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SHELL\OPEN\COMMAND]
@="\"C:\\WINDOWS\\SYSWOW64\\REGSVR32.exe\" \"%1\""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR32.exe\SupportedTypes]
".ax"=""
".dll"=""
".ocx"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL\OPEN]
"FriendlyAppName"="SERWER REJESTRU x64"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SHELL\OPEN\COMMAND]
@="\"C:\\WINDOWS\\SYSTEM32\\REGSVR32.exe\" \"%1\""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\REGSVR64.exe\SupportedTypes]
".ax"=""
".dll"=""
".ocx"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ax\OpenWithList\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.dll\OpenWithList\REGSVR64.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList\REGSVR32.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ocx\OpenWithList\REGSVR64.exe]

  #420 31.12.2013 14:45

Skrow YOU!

grubelix   2 #419 19.12.2013 09:25

@KacStraszny (niezalogowany): taaak? a czym otworzyć muzyczny plik video?

  #418 30.07.2013 21:33

- juz wiem to jest tez dla Visty ! Pobrane ze strony microsoftu po weryfikacji orginalnoswci systemu uruchomilem i wyswietlilo ze na kompie jest nowsza wersja Windows Media Playera i ze tym sie starszej wersji nie zainstaluje ani tej nowszej nie naprawi ! No to jestem w kropce !b Nawet po wejsciu w Program Files - otwarciu folderu WMP i kliknieciu tam w jego ikone wyswietla sie cos podobnego ! A ten moj WMP nie dziala - jakby go nie bylo ! No i gdzie poza Program Files moze byc zainstalowana ta nowsza wersja ? Nie mam sposobu by to odinstalowac i od nowa zainstalowac ! Nawet Programy i Funkcje tego nie widza... ani aktualizacje ! Moze ktos zna sposob i rade na przywrocenie tego do uzytku ?

reklama