Windows Screen Capture Tool 1.0

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Windows Screen Capture Tool to darmowe narzędzie, które służy do wykonywania zrzutów ekranowych. Program współpracuje z systemami operacyjnymi wchodzącymi w skład rodziny Windows.

Windows Screen Capture Tool bazuje na interfejsie użytkownika Metro wykorzystanym w najnowszej wersji popularnych "okienek" Microsoftu, czyli Windows 8. Użytkownik ma do dyspozycji możliwość przechwycenia obrazu całego ekranu, wybranego obszaru, aktualnie otwartego okna lub wybranej strony internetowej i może wybrać, czy na wykonanym screenshocie ma być widoczny kursor myszy.

Co ciekawe, istnieje także opcja umieszczenia znaku wodnego do stworzonego zrzutu ekranowego oraz edytowania go (obracanie w pionie i poziomie oraz przesuwanie w lewo i w prawo, a także dodawanie nieskomplikowanych efektów), za pomocą prostego w obsłudze, wbudowanego programu graficznego.

Windows Screen Capture Tool składa się z głównego ekranu widocznego po prawej stronie, na którym mamy pogląd stworzonego screenshota. Możemy go zapisać na dysku lub – gdy stwierdzimy, że nie spełnia on naszych oczekiwań – usunąć. Natomiast z lewej strony, w formie przejrzystych kafelków, wybieramy w jakiej formie ma być przechwycony obraz (okno, cały ekran, etc.), edytujemy go lub dodajemy wspomniany już znak wodny. Warto wspomnieć, że program można całkowicie zminimalizowac – wówczas będzie on pracował w tle, będąc cały czas pod ręką użytkownika.

Narzędzie oferuje opcję przypisania poszczególnych czynności pod wskazane przyciski na klawiaturze, dzięki czemu przechwytywanie kolejnych zrzutów ekranowych przebiega niezwykle sprawnie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #3 01.08.2016 22:13

Małe i proste narzędzie prawidłowo wykonujące swoje zadanie, a że kafelki, cóż był czas przywyknąć przecież, jak mówi stara polska komedia

Kris-is   7 #2 03.03.2013 14:18

Czas się do tego przyzwyczaić, bo będzie tak pewnie z coraz większą liczbą programów ;-]

Autor edytował komentarz.
dzikiwiepsz   14 #1 03.03.2013 11:43

Znowu program wyglądający jak windows 8.