r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Screen Capture Tool 1.0

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Windows Screen Capture Tool to darmowe narzędzie, które służy do wykonywania zrzutów ekranowych. Program współpracuje z systemami operacyjnymi wchodzącymi w skład rodziny Windows.

Windows Screen Capture Tool bazuje na interfejsie użytkownika Metro wykorzystanym w najnowszej wersji popularnych "okienek" Microsoftu, czyli Windows 8. Użytkownik ma do dyspozycji możliwość przechwycenia obrazu całego ekranu, wybranego obszaru, aktualnie otwartego okna lub wybranej strony internetowej i może wybrać, czy na wykonanym screenshocie ma być widoczny kursor myszy.

Co ciekawe, istnieje także opcja umieszczenia znaku wodnego do stworzonego zrzutu ekranowego oraz edytowania go (obracanie w pionie i poziomie oraz przesuwanie w lewo i w prawo, a także dodawanie nieskomplikowanych efektów), za pomocą prostego w obsłudze, wbudowanego programu graficznego.

Windows Screen Capture Tool składa się z głównego ekranu widocznego po prawej stronie, na którym mamy pogląd stworzonego screenshota. Możemy go zapisać na dysku lub – gdy stwierdzimy, że nie spełnia on naszych oczekiwań – usunąć. Natomiast z lewej strony, w formie przejrzystych kafelków, wybieramy w jakiej formie ma być przechwycony obraz (okno, cały ekran, etc.), edytujemy go lub dodajemy wspomniany już znak wodny. Warto wspomnieć, że program można całkowicie zminimalizowac – wówczas będzie on pracował w tle, będąc cały czas pod ręką użytkownika.

Narzędzie oferuje opcję przypisania poszczególnych czynności pod wskazane przyciski na klawiaturze, dzięki czemu przechwytywanie kolejnych zrzutów ekranowych przebiega niezwykle sprawnie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #3 01.08.2016 22:13

Małe i proste narzędzie prawidłowo wykonujące swoje zadanie, a że kafelki, cóż był czas przywyknąć przecież, jak mówi stara polska komedia

Kris-is   6 #2 03.03.2013 14:18

Czas się do tego przyzwyczaić, bo będzie tak pewnie z coraz większą liczbą programów ;-]

Autor edytował komentarz.
dzikiwiepsz   14 #1 03.03.2013 11:43

Znowu program wyglądający jak windows 8.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.