r   e   k   l   a   m   a
reklama

Windows Vista bez dziur w tym miesiącu

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Wczoraj firma Microsoft wydała sporą liczbę, bo aż dwanaście biuletynów zabezpieczeń, głównie do swoich najważniejszych produktów - systemu Windows i pakietu biurowego Office. Użytkownicy najnowszego systemu Windows Vista zauważą jednak, że Aktualizacje automatyczne oferują im jedynie aktualizację filtra wiadomości-śmieci. Faktycznie - wśród poprawek dla ponad 20 luk w zabezpieczeniach nie ma ani jednej bezpośrednio dotyczącej Windows Vista i Office 2007.

Poprawki rozwiązują za to siedem problemów zabezpieczeń zgłoszonych już jakiś czas temu (w tym pięć dla pakietu Office - pisaliśmy o nich wielokrotnie), które wcześniej pozostawały niepoprawione. W zeszłym miesiącu ich biuletyny zostały w ostatniej chwili wycofane i przesunięte na luty - powodem była konieczność przeprowadzenia dodatkowych testów.

Jak zwykle polecamy instalację wszystkich kwalifikujących się na konkretny system poprawek - najlepiej poprzez włączenie funkcji Aktualizacji automatycznych. Warto również odwiedzić witrynę Windows Update samodzielnie, bo wydanych zostało sporo nowych sterowników dla systemu Windows Vista. W nowym systemie witryna ta jest dostępna poprzez uproszczony interfejs bezpośrednio z menu Start.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów