Testowa wersja Windows Phone 10 już w tym miesiącu?

Testowa wersja Windows Phone 10 już w tym miesiącu?

Testowa wersja Windows Phone 10 już w tym miesiącu?
12.01.2015 12:14, aktualizacja: 12.01.2015 13:26

Ten miesiąc pokaże nam jakie są plany dotyczące rozwoju desktopowego oraz mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu. Spodziewamy się, że na konferencji, która odbędzie się 21 stycznia firma z Redmond zaprezentuje nawą kompilację Windows 10, a także przedstawi informacje o mobilnych okienkach. Liczymy również, że do testów otrzymamy nie tylko Windows 10, ale także Windows Phone 10.

W ten weekend w sklepie Windows Phone Store pojawiła się nowa aplikacja Phone Insider, która pozwala na dołączenie do programu testowego rozwojowych wersji Windows Phone. Oznacza to, że już w tym miesiącu możemy zobaczyć nową wersję mobilnych okienek. Wprowadzenie Windows Phone 10 na rynek będzie wyglądało podobnie jak w przypadku desktopowego systemu operacyjnego Microsoftu, na początku dostaniemy wersję testową, do której będą wydawane aktualizacje wprowadzające mniejsze lub większe zmiany, aż do momentu wydania stabilnej wersji. Premiera Windows Phone 10 ma odbyć się już jesienią tego roku.

350129966224271297

Taki system rozwoju Windows Phone pozwoli firmie z Redmond na lepsze sprawdzenie reakcji użytkowników na wprowadzone zmiany, a także umożliwi znacznie dokładniejsze przetestowanie systemu chociażby pod kątem stabilności działania. Obecnie, gdy rynek mobilnych urządzeń zdominowany jest przez Androida, Microsoft nie może sobie pozwolić na wydanie niedopracowanego produktu. Zwłaszcza, że mimo wydanych gigantycznych pieniędzy na promocję, Windows Phone nadal ma tylko kilka procent rynku.

Przypominamy, że aplikacja Phone Insider dostępna jest za darmo dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Pobrać może ją każdy posiadacz smartfona z Windows Phone 8.1, co oznacza, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, każdy telefon z WP 8.1 otrzyma aktualizację do najnowszej wersji mobilnych okienek. Obecnie próba zalogowania się do programu testowego kończy się niepowodzeniem – jesteśmy proszeni o podanie poświadczeń Microsoftu. W związku z tym aktualnie dostęp do Windows Phone 10 mogą mieć wyłącznie pracownicy firmy. Jednak w ciągu najbliższych kilkunastu dni dostęp do aktualizacji powinni otrzymać wszyscy użytkownicy mobilnych okienek w wersji 8.1.

Windows Phone 10 będzie niezwykle ważnym wydaniem mobilnych okienek. Obecnie mobilny system operacyjny Microsoftu radzi sobie kiepsko, zainteresowanie nim napędzają głównie tanie smartfony. Firma z Redmond nie może wprowadzić tylko niewielkich zmian i ulepszeń w obecnych funkcjach, to z pewnością nie wystarczy, aby przyciągnąć nowych użytkowników, tym bardziej, że Android rozwija się dynamicznie. Liczymy, że Windows Phone 10 będzie naprawdę dobrym systemem operacyjnym, ponieważ silna konkurencja od Microsoftu z pewnością wpłynęłaby pozytywnie na inne mobilne systemy operacyjne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)